UWAGA!

Kosze pełne dobrych uczynków

Elbląg, Kosze pełne dobrych uczynków
(fot. arch. portEl)

Ponad cztery tony produktów żywnościowych zebrali wolontariusze w elbląskich sklepach podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności (15-17 marca). A to jeszcze nie wszystkie dary. Wrażliwym sercem wykazali się także mieszkańcy Młynar, Suchacza, Tolkmicka i Jegłownika. Zebrane produkty zostaną przekazane potrzebującym, podopiecznym organizacji społecznych.

Do koszy wolontariuszy trafiały kasze, makarony, mąka, cukier, olej, słodycze i wiele innych produktów.
       - W Elblągu zebraliśmy ponad 4 tony żywności, czekamy jeszcze na relacje z Młynar, Suchacza, Tolkmicka i Jegłownika - poinformowała Teresa Bocheńska z Elbląskiego Banku Żywności. - Od dziś odbierają żywność organizacje, które będą przygotowywać paczki dla swoich podopiecznych.
       W ciągu trzech dni przy zbiórce pracowali młodzi i starsi wolontariusze ze stowarzyszeń: KARAN, Razem, PSOUU, "Przyjazny Krąg", z zespołów parafialnych Caritas, z Kościoła Chrześcijan Baptystów, z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych nr 1 i 2, z gimnazjów nr 1, 2, 4, 6, 9, z III LO, z Zespołu Szkół Gospodarczych, z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska, z Bursy nr 3 i Bursy nr 4, wychowankowie Środowiskowego Hufca Pracy i Ośrodka Wychowawczego w Kamionku.
       Zebraną żywność transportowały bezpłatnie ze sklepów do magazynu samochody kilku elbląskich firm.
       - W imieniu organizatorów i obdarowanych gorąco dziękujemy wolontariuszom i sponsorom - mówi Teresa Bocheńska. - Wszystkim życzymy Wesołych Świąt, nieustającej nadziei na dobre życie, kochającej rodziny, życzliwych i zawsze spieszących z pomocą przyjaciół.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8 5=13 Godzina śmierci: 21:37 - 2 1 3 7=13 Data śmierci: 02.04.2005 - 0 2 0 4 2 0 0 5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu - 9 3 0 1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą. .. Sorry, ale musi się spełnić. .. .Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie. .. Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10.. .09.. .08.. .07.. .06.. .05.. .04.. .03.. .02.. .01.. .*Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Ciekawe
Reklama