UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Kręci mnie bezpieczeństwo”

 
Elbląg, Rowerzysta w zderzeniu z samochodem nie ma szans, by wyjść z tej sytuacji bez uszczerbku na zdrowiu
Rowerzysta w zderzeniu z samochodem nie ma szans, by wyjść z tej sytuacji bez uszczerbku na zdrowiu (fot. KMP Elbląg)

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu włącza się w działania prowadzone przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, a dokładnie w akcję pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Dotyczy ona bezpieczeństwa rowerzystów, a czas przedsięwzięć organizowanych w jej ramach zaczyna się 22 kwietnia i trwa praktycznie do końca września 2017 r.
       - W województwie warmińsko-mazurskim zauważyliśmy wzrost udziału rowerzystów w liczbie wypadków - mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - W mieście uczestnikami zdarzeń w ruchu drogowym mogą być dzieci dojeżdżające do szkół. Poza miastem zagrożenie to dotyczy głównie osób starszych, niewyposażonych w elementy odblaskowe.
       Ten popularny środek transportu, niestety, nie daje swojemu użytkownikowi żadnej ochrony. Rowerzysta w zderzeniu z samochodem nie ma szans, by wyjść z tej sytuacji bez uszczerbku na zdrowiu. W związku z tym, konieczne jest uświadamianie uczestnikom ruchu zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać.
       Są to m.in.: zasada ograniczonego zaufania, bezpieczny odstęp przy wyprzedzaniu, prędkość, czas reakcji, kask, oświetlenie. Na te elementy należy zwrócić uwagę.
       - Z naszym projektem – dodaje Wiktor Kaczmarek. - Chcemy dotrzeć do młodzieży szkolnej oraz osób starszych. Wydział Ruchu Drogowego proponuje cykl wykładów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Zachęcamy nauczycieli, szczególnie uczniów szkół podstawowych, których uczniowie będą zdobywać kartę rowerową do zgłaszania potrzeby realizacji takich zajęć w ich placówce. Również organizacje działające na terenach wiejskich mogą zgłosić chęć uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Aby to zrobić należy zatelefonować do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pod nr (55) 230 15 94 lub (55) 230 15 91 i zgłosić chęć udziału w projekcie.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Niech policja pójdzie po rozum do głowy i wnioskuje o przywrócenie kart motorowerowych dla dzieciaków od 13 roku jak było poprzednio. Zajęcia w szkołach + egzaminem przez policjanta czy uprawnionego z WORDu. Którego dzieciaka stać obecnie na kat. AM za 1200 zł.
  • " Są to m. in. : zasada ograniczonego zaufania, bezpieczny odstęp przy wyprzedzaniu, prędkość, " - Proszę tylko przyjechać do podelbląskich miejscowości a zobaczycie jak zachowują się kierowcy, czyli wyprzedzanie praktycznie na styk (na centymetry), w ogóle nie zmniejszają kierowcy prędkości przy wyprzedzaniu lub wymijaniu nawet w przypadku jak są brudne kałuże na jezdni. Najgorzej jak wyprzedza rowerzystę sam. ciężarowy, to dopiero jest niebezpieczne a do tego przy silnym wietrze. Pęd powietrza po prostu wciąga pod koła pojazdu, ale kierowcy TIR-ów, czasami myślę. że nie mają kompletnie wyobraźni wyprzedzając nas styk rowerzystów. Ta sama sprawa dotyczy pieszych poruszających się poza terenem miasta Elbląga.
  • Szczerze mówiąc wkurza mnie te pouczanie, nauczanie, ostrzeganie przez Policję jak sami czasami najprostszych zgłoszeń nie potrafią skutecznie załatwić. Mniej gadać więcej skutecznie działać !!! Takie inicjatywy tyle dadzą, co umarłemu kadzidło.
Reklama