UWAGA!

Kryjówka nazywa się "immunitet"

Sądowa rozprawa przeciwko Andrzejowi Lepperowi zaplanowana na 10 października nie odbędzie się. Nazwisko szefa Samoobrony opublikowano już w Dzienniku Ustaw, a to oznacza, że jest chroniony poselskim immunitetem. Immunitet chroni również Danutę Hojarską - szefową Samoobrony na Pomorzu.

Proces przeciwko Andrzejowi Lepperowi oskarżonego o publiczne lżenie przedstawicieli władz państwowych zostanie zawieszony.
     Podczas ostatniej rozprawy we wrześniu br., sąd zdecydował o przymusowym doprowadzeniu oskarżonego, ponieważ Andrzej Lepper od kilku rozpraw nie pojawiał się w sądzie. Ostatnio jego mecenas Róża Żarska tłumaczyła, że nieobecność pozwanego jest spowodowana obowiązkami w kampanii wyborczej.
     Dzisiaj sąd wysłał do komendy policji w Darłowie informację, że odwołuje przymusowe doprowadzenie, bo zgodnie z Konstytucją Andrzeja Leppera chroni immunitet poselski, a wobec posła nie może się toczyć żadne postępowanie karne.
     Elbląski sąd nie będzie prowadził postępowania również przeciwko Danucie Hojarskiej, szefowej Samoobrony na Pomorzu. Wobec poseł Hojarskiej i jej męża zostały wszczęte dwa postępowania: pierwsze z nich dotyczy wyłudzenia kredytu, a drugie - fałszowania dokumentów.
     W pierwszym małżeństwo Hojarskich zostało oskarżeni o wyłudzenie z banku PKO BP ponad 200 tysięcy zł na zakup maszyn rolniczych.
     Danuta Hojarska i jej mąż oskarżeni są także o podrobienie zezwolenia na widzenie z synem, który w więzieniu odbywa trzy i półroczną karę pozbawienia wolności za wymuszenia i rozboje.
     Dzisiaj rozpoczął się proces w tej drugiej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadł tylko mąż posłanki. Został doprowadzony z Aresztu Śledczego w Elblągu. Mężczyzna nie chciał składać wyjaśnień, ale częściowo przyznał się do winy.
     - Skserować, skserowałem - powiedział dzisiaj na rozprawie.
     Jednak wg wcześniejszych wyjaśnień, jakie składał w prokuraturze, to jego "żona załatwiała te sprawy".
     Danuta Hojarska nie przybyła na rozprawę, ale jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, spacerowała pod budynkiem sądu. Przed poprzednią rozprawą Danuta Hojarska przysłała przysłała do sądu zaświadczenie lekarskie, na którym - jak zauważył sędzia prowadzący - widniały ślady korektora. Prawdopodobnie więc to zaświadczenie także było sfałszowane. Sąd wyłączył panią poseł z postępowania, bo od dzisiaj chroni ją immunitet.
     
     Zobacz także: "To tylko Samoobrona"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I tacy ludzie beda w nowym, koalicyjnym rzadzie. Gratuluje wszystkim koalicjantom.
 • c.d. www.wyborcza.pl
 • Tak to się kończy jak ze względów politycznych toleruje sie pospolite chamstwo i łamanie prawa przez Leppera i jego ludzi. Już kilka lat temu mogli go posadzić i było za co! Niestety sędziom zabrakło jaj i jeszcze raz okazało się że wobec prawa są równi i równiejsi!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mądrala(2001-10-06)
 • Czy POSEŁ to znaczy : ktoś bez honoru ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2001-10-06)
 • Teraz widzicie kogo wybraliście-cała bandycka rodzinka.Łysy.
 • no i oni maja teraz stanowic prawo pozdrawiam i na koniec populistyczne haselko "bedzie wam lepiej!"... niewiele ale lepiej
 • A co wy sobie wyobrazaliscie!!! Wszystko jedno kto bedzie rzadzil, i tak beda pakowac w swoje kieszenie, a was nakarmia propagandowa sieczka!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdziwiony(2001-10-06)
 • WOBEC pOSŁA NIE MOŻE TOCZYĆ SIĘ ŻADNE POSTĘPOWANIE....-- A CZEMU OSOBA WOBEC KTÓREJ TOCZY SIĘ POSTĘPOWANIE MOŻE ZOSTAĆ pOSŁEM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  O CO TU CHODZI(2001-10-06)
 • Z tego, co jest mi wiadome, tak mówi ordynacja wyborcza. Tylko osoby skazane nie mogą być posłami. Takie jest w Polsce prawo.
 • Co Was wszystkich dziwi ???????!!!!!! A deficyt to mamy z nieba? A konta na zachodzie mają bezrobotni z Polski?? Ludzie co się dziwicie!! Afery typu Suchocka i Leper - to przecież to samo. Mam władzę więc jestem ponad nią!!!!!!!!!!!
 • Adamo: jestes analfabeta i demoagogiem
 • Nie byloby o czym mowic, prawo pozwala przeciez kazdemu cofnac immunitet, ale nie bylo jeszcze takiego "precedensu". I nie bedzie, bo takich p-oslow, ktorym trzebaby cofnac immunitet znalazloby sie wiecej, dlatego w naszym sejmie ... , powiedzmy w skrocie: raczka raczke myje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrew(2001-10-09)
Reklama