UWAGA!

Książki "z duszą" za złotówkę

2014-08-14
Aktualizowany 2014-08-22 14:09
Elbląg, Ubiegłoroczny kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem elblążan
Ubiegłoroczny kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem elblążan (fot. arch. AD)

Około trzech tysięcy tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru będzie można nabyć podczas sobotniego kiermaszu, na który zaprasza Biblioteka Elbląska. Za symboliczną złotówkę będzie można stać się posiadaczem nie nowości, ale książki "z duszą". Może klasycznej powieści, leksykonu, encyklopedii czy poradnika. Znajdzie się coś i dla dorosłych, i dla dzieci.

Ubiegłoroczny kiermasz był strzałem w dziesiątkę i przyciągnął tłumy więc Biblioteka Elbląska postanowiła akcję powtórzyć. 23 sierpnia w godz. 10-15 w sali U św. Ducha.
       - Przygotowaliśmy około 3 tys. tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru, wśród których jest literatura piękna dla dzieci i dorosłych, poradniki, wydawnictwa popularnonaukowe i encyklopedyczne, słowniki i leksykony i inne – zapowiada Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej. - Sporo pozycji, szczególnie encyklopedycznych, dezaktualizuje się bardzo szybko, są też pozycje wieloegzemplarzowe i te chcemy przekazać elblążanom. Cena każdej książki to 1 zł. Gdyby nie kiermasz trafiłyby na makulaturę.
       A kiermasz to nie wszystko. Jeśli pogoda dopisze, na dziedzińcu biblioteki odbędzie się pokaz czerpania papieru, będzie można poczytać w plenerze, będzie też wiele atrakcji dla najmłodszych.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama