UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Książkowo i twórczo, czyli Elbląg Czytał Dzieciom

 
Elbląg, Książkowo i twórczo, czyli Elbląg Czytał Dzieciom
fot. SIR

Najpierw usłyszały, jak to mamy potrafią czarować na co dzień, a później razem z rodzicami własnoręcznie sprawdzały czym jest magia tworzenia czegoś z niczego. To doświadczenie maluchów z niedzielnego (27 maja) spotkania z książką. Kolejne już 1 czerwca.

W bajkowy świat maminych umiejętności z opowiadań Joanny Papuzińskiej „Moja mama czarodziejka” małych elblążan wprowadziły słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie już po raz drugi włączyły się w organizację akcji Elbląg Czyta Dzieciom. Na takim zaangażowaniu najbardziej zależy Stowarzyszeniu Inicjatyw Rodzinnych, które jest głównym organizatorem spotkań z książką.
       – Elbląg Czyta Dzieciom to przede wszystkim praca sztabu wolontariuszy – mówi Anna Łebek-Obrycka, koordynatorka akcji. – Społecznie pracuje przy akcji zarówno nasze stowarzyszenie, jak i partnerzy, którym gorąco za to dziękujemy. Cieszymy się, że nasze grono się powiększa, dzięki czemu jeszcze więcej dorosłych elblążan możemy uczyć dobrego nawyku czytania swoim dzieciom, a maluchom pokazywać, że w świecie, gdzie królują komputery, książka nie traci na wartości. Wspólne czytanie przynajmniej 20 minut dziennie to skarb, który dziś dajemy maluchom, by mogły z niego czerpać w dorosłym życiu.
      

 

Jak przyznają organizatorzy, niedzielne czytanie było jak dotąd największym zmierzeniem ze wszystkich dotychczasowych akcji. Bowiem oprócz spotkania z książką, zorganizowane zostały twórcze, bezpłatne warsztaty pod hasłem Mama Fest. Rodzice ze swoimi pociechami mogli spróbować swoich sił w czarowaniu pudełeczek na drobiazgi, notesów na zapiski i bajecznej biżuterii. Własnoręcznie przygotowane podarki z okazji Dzień Mamy trafiły do ich rąk.
       Organizatorami niedzielnego spotkania byli: Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, Ratusz Staromiejski, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Galeria Kreatywnia.
      
       Kolejne spotkanie odbędzie się wyjątkowo w piątek, 1 czerwca, o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim. Okazją do czytania, otrzymania prezentów i radosnych zabaw będzie przypadające w tym dniu święto wszystkich dzieci. A czytać będzie gość specjalny, prezydent Elbląga – Grzegorz Nowaczyk, który patronatem honorowym objął całą akcję.
      
       Spotkania Elbląg Czyta Dzieciom przebiegają pod patronatem Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.
      
       Działanie współfinansowane jest ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      

Jola Prokopowicz, SIR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama