UWAGA!

Kto tu śmieci?

 
Elbląg, Kto tu śmieci?
(fot. Anna Dembińska)

Między parkingiem PWSZ przy al. Grunwaldzkiej a ul. Grottgera jest pas zieleni, na którym poza trawą można znaleźć wszystko: plastikowe i szklane butelki, buty, kartony, opony, części po drzwiach, a nawet brodzik. Jak się okazuje, terenem zarządza Centrum Sportowo-Biznesowe. – Walczę z tymi śmieciami już osiem lat – wyjaśnia Andrzej Bugajny, dyrektor CSB.

- Od początku tego roku odnotowaliśmy dwa zgłoszenia dotyczące zanieczyszczenia tej działki – informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu. - Ostatnie jest dość świeżą sprawą. Strażnicy byli na miejscu, sporządzili potrzebną dokumentację i przekazali ją 9 kwietnia zarządcy terenu. Trzeba dać czas zarządcy na uporządkowanie terenu, a później dokonamy kontroli tej działki.
       - Toczę bój z ludźmi, którzy tam śmiecą od wielu lat – mówi tymczasem Andrzej Bugajny, dyrektor Centrum Sportowo-Biznesowego.

  Elbląg, Kto tu śmieci?
(fot. Anna Dembińska)

– Bywa tak, że mieszkańcy pobliskich bloków wyrzucają tam śmieci, a później dzwonią do Straży Miejskiej. Ja nie jestem w stanie nic z tym zrobić, bo to jest walka z wiatrakami. Teren wokół Centrum jest zadbany, jest tu czysto, więc my nie mamy problemu z utrzymaniem porządku, choć też łatwo nie jest, bo wieczorami miejsce wokół CSB staje się terenem do wyprowadzania psów, po których bardzo często właściciele nie sprzątają.
       Jak wyjaśnia dyrektor Centrum Sportowo-Biznesowego, zaśmiecony teren przy ul. Grottgera powinien znaleźć się we władaniu innego zarządcy. – Złożyłem w tej sprawie odpowiedni wniosek w Urzędzie Miejskim i czekam na decyzję, czy ta zieleń zostanie przekazana w ręce innej jednostki – dodaje Andrzej Bugajny.
      

K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Śmiecą ludzie. Ludzie, którzy mają gdzieś społeczeństwo. Ludzie, którzy są brudasami do potęgi. Ludzie, których bym po prostu walnął w łeb.
 • Oj Panie B. tak ściemniać to tylko wyszkolony przez 8 lat dyrektorek potrafi. Teren czyściutki koło CSB ale hala zdemolowana. Wystarczy spojrzeć z zewnątrz na te powyrywane żaluzje. No ale tak to jest jak się tylko kombinuje jak się na stołku utrzymać. A ile to szanowny rezydent z własnej inicjatywy i własnymi rękami, imprez zorganizował przez te 8 lat. I nie mówię tu o czystym wynajęciu hali. To każdy potrafi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  123456778(2015-04-16)
 • Ja mysle ze to wszystko wina psow to na bank ich sprawka szczegolnie butelki po alkoholu napija sie i potem nie wiedza co robia a pan Andrzej 8 lat walczy i nie daje rady to sie nadaje do kabaretu
 • Bo tam mieszka MENELaos z kolegami!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adsfadfdfaa(2015-04-16)
 • A gdzie kamery
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  vjq[o'oawqw(2015-04-16)
 • Kary za zasmiecanie powinny wynosic od 1000 zł w górę. Nie ma innego sposobu na bydło - jak w Tajlandii i Singapurze. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Singapur-wzór(2015-04-17)
 • Jedyne wyjściw to kary od 1000 zł w górę. Jak w Singapurze innego sposobu na hołote nie ma. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Singapur-wzór(2015-04-17)
 • Całe miasto nie wygląda najlepiej :( O ulicach mniej uczęszczanych nie wspomnę, ale główne żeby tak wyglądały, to WSTYD. I nie chodzi mi teraz o tereny, ale główne ciągi pieszych. Chociażby ul. Płk. Dąbka, na wysokości za Gildią w stronę Ogrodów (długi, jednopiętrowy budynek ze sklepami, gdzie znajduje się m. in. Żabka, pizzeria Biesiadowo). Największą plagą są tu pety, puszki i potłuczone butelki. Ścieżka rowerowa jest tu również niestety usiana szkłem. .. :/ Kiedyś naturalnym widokiem były osoby sprzątające ulice. Były widziane przez całe dnie, i było czysto. A dziś!? Może warto by zaangażować do prac publicznych tych nierobów zza krat żywiących się za pieniądze podatników?! Należałoby spojrzeć na problem z drugiej strony - kto do tego syfu doprowadza, jak nie MY sami! Powinniśmy zacząć od siebie i swoich dzieci (tu szkoły/przedszkola również powinny edukować). To one biorą przykład z NAS dorosłych. Mam wrażenie, że jak tak dalej będzie, to nasze ulice nie będą się różnić od tych w amerykańskim getcie. Czy do tego chcemy doprowadzić? Chyba warto wreszcie zrobić z tym porządek i powiedzieć głośno STOP zaśmiecaniu miasta! Może władze miasta, w tym Straż Miejska oraz Policja (patrole) zajmą się na poważnie problemem? Należy karać za zaśmiecanie pracą społeczną na rzecz miasta, nie mandatami. Przydałoby się również więcej śmietników przy chodnikach, ale takie do których nie da się wrzucić worków z domowymi nieczystościami, jak to się często zdarza.
 • Zagrodzić i już, a wtedy będzie narzekanie że zagrodzone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  okoniowaty(2015-04-17)
 • A kto pozbierać pety? Każdy z nich będzie leżał 2lata. Ja wprowadziłem całkowity zakaz palenia na całym terytorium Polski tak jak narkotyków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  smieciofob (2015-04-17)
 • Tak wygląda polskie oblicze !!! Zawsze mówię, że patologia (szerząca strasznie) wyrzucała przez całe swoje życie śmieci, gdzie popadnie to i wyrzuca je dalej. .. .. dopóki nie zostanie sowicie ukarany. Ja proponuje karę pieniężną od 1000 zł wzwyż + wiele prac na rzecz miasta, w tym sprzątanie takich właśnie wysypisk jak wyżej w artykule. Myślę, że czas przestać się pieścić z tą patologią !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  carwielki(2015-04-18)
 • Mamy brać przykład z zagranicy to czemu nie ma słupów butelek i plastikowych opakowań jak na zachodzie. U nas można sprzedać tylko kilka z tysięcy butelek. Dlaczego??? Za dzieciaka sprzedawali się wszystkie butelki to ma być ekologia. Za komuny była lepsza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Przekop mierzei (2015-04-19)
Reklama