UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto zostanie mistrzem Elbląskiej Ligi Tańca?

 
Elbląg, Kto zostanie mistrzem Elbląskiej Ligi Tańca?
fot. nadesłana

O medale i mistrzowski tytuł w sobotę, 13 grudnia będą walczyły dzieci z elbląskich szkół podstawowych. Uczniowie pokażą, czego nauczyli się przez osiem miesięcy.

Elbląska Liga Tańca to projekt w ramach, którego przez osiem miesięcy, uczniowie z trzech klas, trzech elbląskich szkół podstawowych – SP 12, SP 14 i SP 19 uczyły się tańca towarzyskiego. W projekcie udział wzięło 64 uczniów. Zajęcia odbywały się na szkolnych salach gimnastycznych i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów. Poza nauką podstawowych kroków i figur z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich, uczestnicy uczyli się także choreografii w oparciu o taniec nowoczesny. Aby sprawdzić nabyte umiejętności i pokazać najbliższym efekty treningów, organizatorzy przygotowali dwa turnieje. Pierwszy z nich odbył się w czerwcu.
       - Turniej miał charakter punktowy. Dzieci prezentowały się przed 3-osobową komisją sędziowską i zbierały punkty za swój występ – mówi koordynator projektu Zyta Wrzos. – Tak samo będzie w sobotę, 13 grudnia, podczas drugiego i ostatniego turnieju. Wszystkie punkty z obu występów zostaną podsumowane i wyłonimy najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca.
       Podczas sobotniego turnieju uczestnicy zatańczą walca angielskiego, walca wiedeńskiego, sambę, cha-chę i jive. Wszyscy wspólnie zaprezentują również układ tańca nowoczesnego. Dodatkową atrakcją będą pokazy w wykonaniu tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Paweł Beńko i Judyta Nowaczyk, para posiadająca klasę taneczną A, wykonają tańce standardowe, a młodsi koledzy z klubu Karol Ledwosiński i Klaudia Wewersowicz, para klasy C, zatańczą tańce latynoamerykańskie. Na zakończenie odbędzie się uroczyste wręczanie medali i upominków.
      
       Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       Elbląska Liga Tańca realizowana jest w ramach projektu ”Taniec, pasja, sport” przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
      
      
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama