UWAGA!

Kulinarne warsztaty w Tolkmicku

 
Elbląg, Kulinarne warsztaty w Tolkmicku
fot. nadesłana

Jedz zdrowo i kolorowo – porady dietetyczne dla młodych duchem. Pod takim hasłem odbyły się w Tolkmicku warsztaty kulinarne, zorganizowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew”.

- W warsztatach udział wzięli mieszkańcy Tolkmicka i Oleśna. W niezwykle serdecznej atmosferze można było dowiedzieć się, jak prawidłowo konstruować dietę, by być w pełni sprawnym i aktywnym seniorem. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy profesjonalistę z zakresu dietetyki – mówi Teresa Miłoszewska, koordynatorka projektu.
       A już 11 października w Oleśnie odbędzie się kolejne działanie skierowane do seniorów z Oleśna i Tolkmicka. Tematem wiodącym będzie...kapusta.
       - Nie zabraknie szatkowania i kiszenia kapusty, obrzędowości z tym związanej. Odbędzie się także konkurs na najlepsze potrawy z wykorzystaniem tego cennego warzywa. Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia – dodaje Teresa Miłoszewska.
       Realizacja projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew” jest szansą na zmianę postrzegania osób starszych, integrację lokalnego środowiska oraz zbudowanie więzi międzypokoleniowych opartych na wspólnych działaniach z osobami starszymi. Nie bez znaczenia jest wybór miejsca realizacji: w Oleśnie, wsi w gminie Gronowo Elbląskie oraz w Tolkmicku.
      
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne Viva art, Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem", Oratorium św. Jana Bosko oraz Parafię pw. św. Jakuba Ap. w Tolkmicku.
Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama