UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kupując świece pomagasz dzieciom

 
Elbląg, Ks. Wojciech Borowski zachęca do udziału w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Ks. Wojciech Borowski zachęca do udziału w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (fot. WS)

W parafiach rzymskokatolickich na terenie Diecezji Elbląskiej trwa rozprowadzanie świec – symbolu ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Największym zainteresowaniem od lat cieszą się świece najmniejsze, których sugerowana cena to 6 zł. Są także świece większe i droższe - za 10 i 15 zł.  Zebrane w ten sposób pieniądze  zostaną przekazane na pomoc potrzebującym dzieciom – w kraju i za granicą.

To już 21. edycja ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tegoroczne hasło brzmi „Dziecko sercem rodziny". I wyjaśnienie Caritas Polska: "Kondycja polskiej rodziny pozostawia wiele do życzenia. Trudna jest zwłaszcza sytuacja rodzin wielodzietnych. Pomagając dziecku – wpływa się na sytuację całej rodziny. Przywraca się niejednokrotnie wiarę w drugiego człowieka i w lepszą przyszłość jeśli nie własną to dzieci, w których rodzice pokładają nadzieję."
       - Do Diecezji Elbląskiej trafiło 28 tys. sztuk małych świec, 500 sztuk średnich i 100 sztuk dużych - mówi ks. Wojciech Borowski, szef elbląskiej Caritas. - Z roku na rok jest ich coraz mniej - dodaje ze smutkiem. - Największą zainteresowaniem wśród wiernych cieszą się świece najmniejsze, których sugerowana cena to 6 zł. Jeśli ktoś chciałby i może wspomóc naszą akcję, dostępne są świece większe odpowiednio za 10 i 15 zł.
       Świece zapłoną na wigilijnych stołach elblążan i będą przypominały im o szczytnym celu.
       - Zebrane datki zostaną przekazane na parafialne cele charytatywne, trafią też do diecezjalnej Caritas - wyjaśnia ks. Borowski. - Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.
       Świece będą rozprowadzane w okresie adwentu, do wyczerpania zapasów.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama