UWAGA!

Kwiatki zostawią na łące...ufundują stypendium

Elbląg, Kwiatki zostawią na łące...ufundują stypendium

Ślubne bukiety kwiatów są tradycyjnym, miłym gestem kierowanym w stronę nowożeńców. Równie pięknym, lecz trwałym gestem jest pomoc potrzebującym. Akcja „Kwiatki zostaw na łące, zamień je stypendia” kierowana jest do par młodych – przyszłych nowożeńców. Ich dobra wola pomoże niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży z naszego miasta.

- Zachęcamy młode pary, aby namawiały swoich gości weselnych do przekazania równowartości bukietów ślubnych na rzecz Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych "Słonik" – informuje Stanisław Puchalski, prezes Fundacji Elbląg. Nowożeńcy, którzy włączą się do akcji przyczynią się do wsparcia edukacji niepełnosprawnych uczniów z Elbląga i okolic.
       Pierwszą parą, która postanowiła włączyć się w akcję jest Agnieszka i Paweł, którzy nie wątpią w słuszność tej akcji. – Parę lat temu sama byłam stypendystką programu stypendialnego „Szansa” i wiem, że pomoc stypendialna jest bardzo ważna. Stypendium daje możliwość lepszego rozwoju, z pewnością ma wpływ na dalsze już dorosłe życie – mówi Agnieszka. – Wspólnie zadecydowaliśmy, że zamiast bukietów, choć pięknych, chcemy pomóc dzieciakom. Kwiaty zwiędną, a jakiś młody człowiek będzie przez rok korzystał z systematycznej pomocy – dodaje Paweł.
       Fundusz Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik" działa w ramach Fundacji Elbląg już od wielu lat. To z jego środków fundowane są stypendia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, dające im szansę na lepszą edukację i usamodzielnienie się w dorosłym życiu.
       Pary młode, chcące w ten symboliczny sposób wesprzeć elbląskich stypendystów, proszone są o kontakt z biurem Fundacji Elbląg, ul. Związku Jaszczurczego 17, tel. 55 236 98 88.
      
Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama