UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kwiaty nie tylko dla turystów

 
Elbląg, Projekt kwietnika, jaki powstanie przy placu Jagiellończyka
Projekt kwietnika, jaki powstanie przy placu Jagiellończyka (fot. Michał Skroboszewski)

80 tysięcy kwiatów pojawi się w tym roku na miejskich skwerach. Będą cieszyć oko mieszkańców, a przy okazji uświetnią jubileusz 70-lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego. Zobacz projekty elbląskich kwietników, przygotowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej. 

W ubiegłym roku na miejskich kwietnikach rządzili Beatlesi, dwa lata temu Superman, As i Batman. A w 2017 r. królować będzie promocja turystyki spod znaku Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
       - W ubiegłym roku elbląski oddział PTTK zwróciło się do nas z pomysłem, aby uhonorować 70-ecie organizacji na miejskich kwietnikach – mówiła Iwona Morawska z Zarządu Zieleni Miejskiej, autorka tegorocznych kompozycji. - Informacja o 70-leciu PTTK pojawi się na kwietniku przy placu Kazimierza Jagiellończyka. Będzie to trochę przerobione logo naszego PTTK i liczby 70. Z kolei kompozycja na ul. 1 Maja będzie przedstawiała plątaninę ścieżek i dróżek nawiązującą do ruchu turystycznego. Zastosujemy tam kwiaty w kolorach stosowanych w oznaczeniach szlaków turystycznych: niebieskim, zielonym, czerwonym i niebieskim.
       Z kolei kwietniki przy ulicy Czerwonego Krzyża przedstawią krainy geograficzne w Polsce: Mazury, centralną Polskę, Pomorze czy góry. - Każda kraina będzie w innym kolorze – zdradza pracownica Zarządu Zieleni Miejskiej.
       W tym roku oprócz begonii, aksamitek czy żeniszków pojawi się tez niewidziana od kilku lat szałwia błyszcząca. Warto zwrócić uwagę, że w ciągu sezonu kwiaty na miejskich kwietnikach zmienią się trzy razy. - W obsadzie wiosennej mamy głównie bratki, PTTK-owskie motywy pojawią się w obsadzie letniej, a na jesieni zobaczymy kapustę ozdobną i chryzantemy – dodaje Iwona Morawska.
       W sumie 80 tys. kwiatów na 1000 metrów kwadratowych kwietników. Dokładne koszty przedsięwzięcia określi przetarg, ale można się spodziewać sumy około 90 tys. zł. Termin pierwszych nasadzeń jest uzależniony od pogody, kwiaty mają dotrwać do pierwszych przymrozków.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama