UWAGA!

Łączy ich droga

 Elbląg, Jedną z osób, która szła elbląską częścią Pomorskiego Szlaku św. Jakuba był Marek Kamiński. W Elblągu był w ubiegłym roku
Jedną z osób, która szła elbląską częścią Pomorskiego Szlaku św. Jakuba był Marek Kamiński. W Elblągu był w ubiegłym roku (fot. arch. Anna Dembińska)

Osiemdziesiąt cztery kilometry od Braniewa do podelbląskiej wsi Kępki - tyle liczy elbląski fragment Pomorskiego Szlaku św. Jakuba. - Marek Kamiński podczas swojej wędrówki do Santiago de Compostella twierdził, że to najtrudniejszy odcinek - mówiła Hanna Skrobotun z Elbląskiego Klastra Turustycznego.

 Droga św. Jakuba to szlak pielgrzymkowy kończący się w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Nie ma jednej trasy, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Elbląski fragment z Braniewa do Kępek to część Pomorskiego szlaku św. Jakuba. To właśnie tę trasę przeszedł w ubiegłym roku Marek Kamiński w wędrówce na Trzeci Biegun.
       - Szlakiem tym wędrują ludzie różnych wyznań i kultur, zarówno osoby wierzące, jak i niewierzące - mówiła Tamara Frączkowska, inicjatorka powołania Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba w Elblągu.
       W Ratuszu Staromiejskim w Elblągu spotkali się dziś (27 lutego) sympatycy szlaku z Elbląga i okolic. Są z różnych środowisk, ale łączy ich fascynacja drogą św. Jakuba. Niektórzy przeszli odcinki szlaku w Europie i Polsce, inni są typowymi turystami.
       - Przeszedłem 850 km w 32 dni na drodze św Jakuba we Francji i Hiszpanii - mówi Piotr Orzechowski ze Sztumu.
       Klubowicze chcą promować elbląską drogę św. Jakuba jako produkt regionalny, a także pomóc pielgrzymującym na elbląskiej części szlaku. Dotychczas za promocją szlaku zajmował się Elbląski Klaster Turystyczny.
       - Za pracę związaną z Elbląską Drogą św. Jakuba otrzymaliśmy Nagrodę Prezydenta Elbląga – chwali się Hanna Skrobotun.
       Elbląski klub chce wesprzeć klaster w tych działaniach.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama