UWAGA!

Łap za aparat i idź

 
Elbląg, Wystarczy trochę chęci, a zdjęcie może wyjść naprawdę magiczne, tak jak to zrobione przez Grzegorza Hryniewicza podczas spaceru fotograficznego
Wystarczy trochę chęci, a zdjęcie może wyjść naprawdę magiczne, tak jak to zrobione przez Grzegorza Hryniewicza podczas spaceru fotograficznego (fot. nadesłana)

 Ale gdzie? Tam, gdzie jeszcze nikt nie był. Albo tam, gdzie byli wszyscy, ale nie zobaczyli nic. Co musisz wziąć ze sobą? Przede wszystkim dobry humor, a także baterie, kliszę do aparatu, może kartę pamięci, no i oczywiście sam aparat. Jutro (5 października) odbędzie się Światowy Spacer Fotograficzny organizowany przez Scotta Kelby'ego, Elbląg jest jednym z polskich miast, które bierze udział w zabawie. Start o godz. 12, spod Ratusza Staromiejskiego. 

Już dzisiaj wiadomo,  że na całym świecie zgłosiło się prawie 27000 uczestników, w ponad 1200 organizowanych spacerach. W Polsce obok Elbląga w zabawie udział wezmą m.in. Warszawa, Szczecin, Kraków, Wrocław, Białystok, Rzeszów, Świecie, Pniewy, Legnica.
       - Przyda się też ciepłe ubranie. Z doświadczenia wiemy, że o tej porze roku, spacerując przez dłuższy czas, można zmarznąć. A my będziemy kręcić się po Starym Mieście, Zawodziu, może zahaczymy o Śródmieście a to oznacza, że będziemy wystawieni na mało przyjemne warunki atmosferyczne - wyjaśnia Miłosz Kulawiak, przedstawiciel Elbląskich Spacerów Fotograficznych, które organizują spotkanie. - Pamiętajmy, że spacer ten jest połączony z międzynarodowym konkursem fotograficznym,nagród jest naprawdę dużo.
       Jak można zgłosić zdjęcie do konkursu? To bardzo proste. Najpierw trzeb zapisać się na stronie elbląskiego spaceru fotograficznego (jest jeszcze 25 miejsc).
       - Następnie musisz wziąć udział w spacerze, rozczaruję Was, inaczej się nie da. Musicie ruszyć się z domu. Kolejny krok to to, co robicie najlepiej. Musicie zrobić zdjęcie, które najpierw oczaruje elbląską publiczność a następnie zostanie uznane za najlepsze na świecie. I tu kolejne rozczarowanie, zdjęcie musi być zrobione podczas spaceru. Nie ma ściemy. Jak już zrobicie to zdjęcie to w dalszej kolejności musicie je zgłosić na tej samej stronie na której się zapisywaliście a potem to już tylko wybór najlepszego w Elblągu, następnie to zdjęcie będzie reprezentowało nasze miasto w konkursie międzynarodowym, czyli na dzisiaj będzie to jakieś 1200 zdjęć - tłumaczy Miłosz Kulawiak. - Myślę, że szanse są duże. Zwycięzca konkursu lokalnego otrzyma nagrodę w postaci elektronicznej wersji, książki Scott Kelby’s Lightroom 5 Book for Digital Photographers eBook. Najlepsze zdjęcie w Elblągu będą wybierali sami uczestnicy. Kiedy i gdzie powiadomimy Was już po spacerze. Oczywiście zdjęcie może zostać poddane obróbce kolorystycznej, tonalnej, można wyostrzać, wybielać, prać w proszku ixi, nie można bawić się w fotomontaż.
       Po spacerze uczestnicy zapraszają na wspólne wypicie herbaty lub innego napoju, miejsce zostanie ustalone po spacerze. 
      
       Organizatorem Worldwide Photo Walk w Elblągu są Elbląskie Spacery Fotograficzne. Wszelkie pytania należy kierować na adres elblaskiespaceryfotograficzne@gmail.com  lub na stronie Facebook .
oprac.mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama