UWAGA!

Latawce nad Zalewem Wiślanym

Elbląg, Latawce nad Zalewem Wiślanym

W sobotę 11 października w godzinach 14-16 odbędą się na plaży w Suchaczu nad Zalewem Wiślanym I Zawody Latawców.

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach:
     - Latawców płaskich do lat 14
     - Latawców skrzynkowych do lat 14
     - „Open” - latawce płaskie i skrzynkowe bez ograniczenia wieku- puchar KGW w Suchaczu
     - Zawody drużynowe dla uczestników z terenu gminy Tolkmicko - oceniane łącznie 3 najlepsze latawce z drużyny - puchar Burmistrza Miasta i Gminy Tolkmicko.
     Kształt i konstrukcja latawców płaskich i wielopłaszczyznowych przestrzennych są dowolne. Przy ocenie pod uwagę brana będzie: pomysłowość konstrukcji, jakość wykonania, inwencja plastyczna i lot latawca. Na uczestników czekają nagrody rzeczowe i dyplomy. Zapisy od godz. 13 w sobotę i telefonicznie 665-999-449 lub 695-999-031.
     Zawody z udziałem środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju na Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich w Gminie Tolkmicko. Program „MODELARNIA” Stowarzyszenia Miłośników Suchacza i okolic i NSP im. Kaprów Polskich w Suchaczu.
Barbara Nowicka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Może być sympatycznie. Żeby tylko wiaterek wiał i nie padało. Wystartuję z latawcem w kategorii open jest troszkę starszy niż 14 lat ale wyciągnę z piwnicy i odnowię. Rzucam palenie i bieganie trenuje, żeby chociaż sprintem ze 30 m. pod wiatr. Bez wypluwania płuc. No może 15m. PS Myślę, że browarek i jedzonko jakieś będzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-10-10)
 • A czy ja mogie ze synkiem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nadskakujacy(2008-10-10)
 • Nie. Z latawcem!
 • L e c i m y. .. ..
 • Mój latawiec ma lat 30 i dalej za spódniczkami lata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cefałka(2008-10-11)
 • A w konkursie oprócz latawców mogą brać udział latawice ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Alternator(2008-10-11)
 • Byłam z dzieckiem. Wielka lipa. !!!!! Godzinę czekaliśmy aż od 14:00 coć zacznie się dziać. Tylko jeden latawiec "fruwał" w przestworzach reszta na "glebie" pozowała do zdjęć. Pierwsze miejsce i jedyna nagroda dla "Tego" pana, którego latawiec unosił się nie tylko w powietrzu ale "uniósł" także honor zawodów.
 • Chyba nie wszyscy wiedzą na czym polegaja zawody. Konstrukcję latawców ocenia się właśnie na ziemi. .. .. , a lot to jedna z 4 ocen i to na koniec zawodów. Pewnie pani wzniosłaby się jak gołębica z pewnego serialu i oceniała latawce w powietrzu, niestety sędziowie latać się jeszcze nie nauczyli. Można też samemu spróbować swoich sił i wtedy komentować; )
 • To mogli spotkać się w jakimś MDK i nie wychodzić na powietrze, żeby ocenić wygląd. Latawce, jak sama nazwa wskazuje, to latające zabawki i po to ludzie tam przyjechali, żeby podziwiać je w powietrzu. Jeśli ktoś coś wystrugał i to nie lata - to nie latawiec. Pani ma rację - WIELKA LIPA!!!
 • Podziwiać to się jeździ na pokazy, a zawody są dla uczestników którzy się dobrze bawili. Latawiec potrzebuje dobrego wiatru, a w jego nazwie nic nie ma wspólnego z latającą zabawką. Nie psujcie zabawy ludziom którzy to lubią i mają chęć coś robić. Każdy mógł wykonać latawiec i wtedy dyskutować, a jak się nie potrafi samemu nic zrobić to pozostaje złośliwe krytykowanie.
Reklama