UWAGA!

Łęcze będzie w internecie

 Elbląg, dzięki życzliwości Szkoły Podstawowej w Łęczu, młodzież może korzystać z sali komputerowej.
dzięki życzliwości Szkoły Podstawowej w Łęczu, młodzież może korzystać z sali komputerowej.

W styczniu rozpoczęła się realizacja projektu „Łęczmy się z młodzieżą - rozwój młodych na rzecz wsi Łęcze”, którego jednym z efektów ma być uruchomienie strony www wsi Łęcze, przygotowanej i redagowanej przez jej młodych mieszkańców. Projekt realizuje Stowarzyszenie „Łęcze - wieś z perspektywą”.

W realizacji projektu uczestniczy bezpośrednio 12 młodych mieszkańców Łęcza w wieku od 14 do 19 lat, uczących się w gimnazjach i szkołach średnich. W ciągu sześciu miesięcy mają podnosić swoje umiejętności w dziedzinie informatyki, dziennikarstwa i znajomości języka angielskiego, a także umiejętności interpersonalne. M.in. młodzież przeprowadzi wśród mieszkańców wsi ankietę, w ten sposób pozna ich opinie, potrzeby i problemy, tę wiedzę będzie mogła wykorzystać przy tworzeniu witryny www.
     Rozpoczął się już 40-godzinny kurs języka angielskiego, kurs w zakresie tworzenia stron www na bazie gotowej platformy dostępnej w internecie oraz obsługi komputera, a także warsztaty dziennikarskie, warsztaty fotografii i obróbki graficznej zdjęć. Efektem tych działań ma być uruchomienie w czerwcu tego roku witryny www wsi Łęcze (częściowo dwujęzycznej - j. angielski).
     
     Projekt „Łęczmy się z młodzieżą - rozwój młodych na rzecz wsi Łęcze” uzyskał dotację w wysokości 7 000 tys. zł konkursie grantowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać szanse 2008”. Całkowita wartość projektu to 10 400 zł.

 

PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama