[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Łęcze ma nową wiatę

 
Elbląg, Nowa wiata ma służyć mieszkańcom wsi Łęcze, ale także turystom na dwóch kółkach
Nowa wiata ma służyć mieszkańcom wsi Łęcze, ale także turystom na dwóch kółkach (fot. mm)

Łęcze - wieś z inicjatywą. To fakt potwierdzony wielokrotnie. Tym razem, determinacją i siłą własnych rąk, mieszkańcy wybudowali wiatę, która służyć będzie całej społeczności wiejskiej, jak również i turystom. Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę (17 sierpnia). Zobacz zdjęcia.

Cztery lata - tyle trwała budowa wiaty. Mieszkańcy oraz członkowie stowarzyszenia, które działa na rzecz wsi, dokładali wszelkich sił, a często i pieniędzy, aby ten obiekt powstał. Niegdyś miejsce to było składowiskiem śmieci, na co nikt nie dawał zgody. Po wzięciu sprawy w swoje ręce powstał imponujący obiekt. Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę.
       - Każda inicjatywa jest dobra i pożyteczna - mówi dyrektor szkoły w Łęczu, Zbigniew Kęska. - Spotykają się tu zarówno młodsi, jak i dorośli. Taka wiata oraz impreza związana z jej otwarciem to zawsze atrakcja dla mieszkańców. Łączy nas solidarność. Chcemy, aby takich imprez było jak najwięcej. Współpracujemy ze stowarzyszeniem w Łęczu, aby podnieść atrakcyjność wsi. Wiele nam pomagają, a gdy potrzebują pomocy i my nie jesteśmy obojętni.
      
       Rowerowym szlakiem
       Łęcze od lat jest jednym z ulubionych punktów na trasach rowerzystów. Tereny Wysoczyzny Elbląskiej zachwycają widokami, co w sezonie można zauważyć codziennie. Powstała wiata ma być miejscem charakterystycznym.
       - Będzie zarówno przystankiem, jak i miejscem docelowym na rowerowym szlaku– tłumaczy pan Kazimierz z grupy rowerowej STOP. - Będzie można tu usiąść, uzupełnić płyny lub nawet schować się przed deszczem. Jeśli ktoś nie jechał tamtędy rowerem nie wie, co traci.
      
       Mieszkańcy dla mieszkańców
       - Chodziło nam o jak największy udział mieszkańców - mówi burmistrz Tolkmicka, Andrzej Lemanowicz. - Zrobili coś, co było przez nich zaplanowane i tak, jak chcieli, aby to wyglądało.  I faktycznie ma rację. Od mieszkańców aż biło życzliwością i dało się zauważyć solidarność, dzięki której wiata powstała. Praktycznie każdy się zaangażował i pomagał. Miejsce to ma być miejscem spotkań młodszych i starszych, którzy będą przekazywali pozytywne wzorce. Mieszkańcy pragną, aby nowa wiata była nieoficjalną wizytówką wsi, która będzie stałym punktem dla turystów.
       - Jest już coraz więcej imprez i atrakcji - zauważa burmistrz Tolkmicka. - Wiata jest przeznaczona nie tylko dla mieszkańców, ale i dla turystów, rowerzystów, których na tej trasie jest dużo. Wsparliśmy tą inicjatywę i będziemy wspierać kolejne, bo to głos mieszkańców jest na pierwszym miejscu.
       Mieszkańcy niejednego miasta mogą uczyć się od mieszkańców wsi Łęcze, co to znaczy inicjatywa i wspólna praca. Pokazali, na co ich stać i trzeba przyznać, wyszło im to bardzo widowiskowo.
      
mm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama