UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lekcje wieczorową porą

 
Elbląg, Prezydent Elbląga zapewniał, że nie będzie nauki do wieczora
Prezydent Elbląga zapewniał, że nie będzie nauki do wieczora (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

- W Elblągu nie będzie zmianowości w szkołach - zapewniał wczoraj (2 września) prezydent Elbląga Witold Wróblewski na uroczystym otwarciu roku szkolnego. Jak się okazuje, w Technikum Mechanicznym lekcje kończą się o godz. 19.15. Dlaczego?

Początek roku szkolnego 2019/20 wzbudził obawy uczniów pierwszych klas, co do „przeludnienia” szkół. W związku z reformą edukacji w szkołach ponadpodstawowych pojawiło się dwa razy więcej pierwszoklasistów niż zwykle. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewniał, że w elbląskich szkołach nie będzie nauki do późnego popołudnia.
       - Chcę również uspokoić, w Elblągu będziemy prowadzić zajęcia bez zmianowości, będą zajęcia jednozmianowe. To też jest ważne, chodzi o to, żeby nauczyciele i uczniowie pracowali w jak najlepszych warunkach – mówił wczoraj (2 września) Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na uroczystym otwarciu nowego roku szkolnego.
       Jak się okazuje nie we wszystkich elbląskich szkołach. W Zespole Szkół Mechanicznych niektóre klasy będą kończyły zajęcia późnym popołudniem, w skrajnych przypadkach nawet po godzinie 19. Nie jest to jednak spowodowane „podwójnym rocznikiem”, ale koniecznością zapewnienia nauczycieli do przedmiotów zawodowych.
       - Jako nauczycieli przedmiotów zawodowych zatrudniamy praktyków, którzy przed południem pracują w innych miejscach. Swoją pracę kończą po południu i wtedy mogą uczyć w naszej szkole. Taki plan nie jest spowodowany demografią – wyjaśnia Mariusz Bachanek, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych.
       W „Mechaniku” jest 30 oddziałów wszystkich roczników.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama