UWAGA!

Lekcje wieczorową porą

2019-09-03
Aktualizowany 2019-09-03 13:35
 
Elbląg, Prezydent Elbląga zapewniał, że nie będzie nauki do wieczora
Prezydent Elbląga zapewniał, że nie będzie nauki do wieczora (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

- W Elblągu nie będzie zmianowości w szkołach - zapewniał wczoraj (2 września) prezydent Elbląga Witold Wróblewski na uroczystym otwarciu roku szkolnego. Jak się okazuje, w Technikum Mechanicznym lekcje kończą się o godz. 19.15. Dlaczego?

Początek roku szkolnego 2019/20 wzbudził obawy uczniów pierwszych klas, co do „przeludnienia” szkół. W związku z reformą edukacji w szkołach ponadpodstawowych pojawiło się dwa razy więcej pierwszoklasistów niż zwykle. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewniał, że w elbląskich szkołach nie będzie nauki do późnego popołudnia.
       - Chcę również uspokoić, w Elblągu będziemy prowadzić zajęcia bez zmianowości, będą zajęcia jednozmianowe. To też jest ważne, chodzi o to, żeby nauczyciele i uczniowie pracowali w jak najlepszych warunkach – mówił wczoraj (2 września) Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na uroczystym otwarciu nowego roku szkolnego.
       Jak się okazuje nie we wszystkich elbląskich szkołach. W Zespole Szkół Mechanicznych niektóre klasy będą kończyły zajęcia późnym popołudniem, w skrajnych przypadkach nawet po godzinie 19. Nie jest to jednak spowodowane „podwójnym rocznikiem”, ale koniecznością zapewnienia nauczycieli do przedmiotów zawodowych.
       - Jako nauczycieli przedmiotów zawodowych zatrudniamy praktyków, którzy przed południem pracują w innych miejscach. Swoją pracę kończą po południu i wtedy mogą uczyć w naszej szkole. Taki plan nie jest spowodowany demografią – wyjaśnia Mariusz Bachanek, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych.
       W „Mechaniku” jest 30 oddziałów wszystkich roczników.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama