UWAGA!

Leontyna Malinowska odeszła

Leontyna Malinowska odeszła

„Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach żywych..." Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 3 czerwca zmarła po ciężkiej chorobie Pani Profesor Leontyna Malinowska. Szlachetny i uczciwy Człowiek, Osoba o wielkim sercu i światłym umyśle, oddana przez wiele lat pracy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Pamięć o Pani Loni pozostanie głęboko w sercach Wszystkich.

Leontyna Malinowska. Człowiek skromny, oddany innym, nawet w najcięższych chwilach choroby przedkładający potrzeby innych nad swoje własne. Kochała ludzi, książki, kwiaty i zwierzęta.
     Wychowawczyni wielu pokoleń absolwentów, którzy nawet po latach doceniają Jej wysiłek wychowawczy i dydaktyczny oraz osobiste zaangażowanie w ich uczniowskie i osobiste problemy. Łączyła umiłowanie literatury z propagowaniem czytelnictwa wśród uczniów i nauczycieli. Z ogromnym zaangażowaniem wzbogacała zbiory biblioteczne, pozyskując liczne dary książkowe i zabiegając o fundusze na zakup nowości. Była znawczynią i miłośniczką teatru, starała się zaszczepić miłość do sztuki młodzieży, organizując szkolne wyprawy na spektakle.
     Przez wiele lat przygotowywała szkolne drużyny na Turniej Wiedzy o Teatrze i intensywnie przeżywała ich sukcesy i porażki. Nie szczędząc czasu i wysiłku, organizowała dla swoich uczniów klasowe wycieczki, okazjonalne wyjazdy na wystawy plastyczne, spotkania autorskie i różne imprezy kulturalne. Przez wiele lat, będąc już później na emeryturze, prowadziła kronikę szkolną. Angażowała się we współpracę I LO z innymi placówkami z Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego. Mnogość działań, jakich się podejmowała na terenie szkoły, nie pozwala na ich szczegółowe przypomnienie, ale fakt, że uczestniczyła w życiu szkoły bardzo intensywnie, nie szczędząc trudu i własnego czasu, my, Jej koleżanki, koledzy i uczniowie, na zawsze zachowamy w pamięci.
     Dziękujemy Ci, Loniu.
     
     Msza święta żałobna zostanie odprawiona w czwartek 5 czerwca o godz. 13.30 w Kościele Trójcy Świętej w Elblągu. Pogrzeb odbędzie się bezpośrednio po mszy na cmentarzu Dębica.
koleżanki, koledzy i uczniowie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  s.c.a.r.(2008-06-04)
 • Smutno się zrobiło (*)
 • ['] dla Pani Profesor
 • [*]
 • spotkania z Panią Leontyną były prawdziwą przyjemnością. .. żal, że już po drugiej stronie, ale tam także najwidoczniej potrzebni są wielcy - dobrzy ludzie!!!
 • Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
 • Pani Profesor Malinowska. .. Ostra do bólu, wspaniała, wymagająca nauczycielka, humanistka z wykształcenia i zamiłowania. Na lekcjach doprowadzała nas do łez, ale po latach doceniliśmy Ją w pełni. Jak zawsze - za późno. .. Niech odpoczywa - po lepszej stronie życia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Grzegorz Nowaczyk, IV c, matur(2008-06-04)
 • WojŁawrynowicz Pani Profesor Leontyna Malinowska - dobra i ciepła - smutek [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2008-06-04)
 • Pani Profesor Malinowska, Pani Leontyna - wybitna nauczycielka, wspaniała osobowość. Jej charakter stanowił o atmosferze szkoły - wielkie poczucie humoru, odwaga, wybuchowość, wysokie wymagania. Nigdy nie miałem z Panią Lonią zajęć - spotykaliśmy się w bibliotece i przy przygotowaniach do Turnieju Wiedzy o Teatrze, są to jednak spotkania, o których nie zapomnę. Bardzo, bardzo smutno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Paweł Płoski(2008-06-05)
 • Pani Profesor Malinowska uczyla mnie w latach 70.Jestem Jej wdzieczna, za lekcje polskiego, nawet za 2 i 3.Do dzis wspominam lata szkolne z lezka w oczach. Mam juz skonczone 50 lat. Dziekuje Pani Profesor za wszystko.
 • Zbyt późno się dowiedziałam o jej odejściu. Żałuję, że nie mogłam jej pożegnać. Była naszą wychowawczynią, troszczyła się o nas. Może bywała ostra, ale niewielu nauczycieli poza nią pozostało w mej pamięci. Dziekuję Pani za wszystko Pani Leontyno.
 • Wyrazy ogromnego szacunku dla Pani Leontyny. Żaden Pedagog nie przekazał mi tyle wiedzy, co Ona. Nikt też w moim życiu nie nie potrafił zaszczepić pojęcia co znaczy człowiek i szacunek do niego jak właśnie ś. p. Pani Leontyna. Ogromne dzięki. Przykro mi bardzo, że za późno dowiedziałem się o jej śmierci. Niech odpoczywa w pokoju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  J. Brykalski(2008-06-05)