UWAGA!

Liceum pełne talentów

 Elbląg, Na scenie teatru wystąpiło w sumie 35 uczniów Zespołu Szkól Ogólnokształcących
Na scenie teatru wystąpiło w sumie 35 uczniów Zespołu Szkól Ogólnokształcących (fot. Michał Skroboszewski)

Na co dzień - jak mówiła dyrektor I LO Zofia Ostrówka - są zwyczajni, niepozorni i goniący za jak najwyższą średnia. Dziś pokazali artystyczną stronę swojej duszy. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu zaśpiewali, zatańczyli, zagrali i pokazali swoje prace plastyczne podczas IX Przeglądu Talentów. I było na co popatrzeć. Zobacz  więcej zdjęć. 

Pierwsze szkolne castingi ruszyły już w październiku. Najlepsze talenty z I LO i Gimnazjum nr 8 zaprezentowały się dziś przed kolegami i koleżankami ze szkoły na IX Przeglądzie Talentów w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. W sumie 35 osób. Zaśpiewali piosenki (do których często napisali słowa i muzykę), zatańczyli, pokazali swoje prace plastyczne. - Zaśpiewam piosenkę Andrzeja Zauchy „Byłaś serca biciem”. Ten utwór ma dla mnie szczególne znaczenie, które chciałbym przekazać publiczności – mówił przed występem Maciek Michalski.
       Na teatralnej widowni było prawie 500 osób. Trzeba zwalczyć tremę. - To super okazja, żeby się zaprezentować przed kolegami i koleżankami, jeśli się ma chociaż odrobinkę odwagi, to nie jest nic nadzwyczajnego, żeby pokazać co się umie, co się kocha i robi od małego – dodała Dominika Łacina, która na scenie wraz z dwoma koleżankami wykonała układ taneczny. - To seria równych układów, m.in. house, hip – hop, dance i jazz.
       Występujących oceniało też jury, w skład którego weszli Lucyna Murawska, nauczycielka ZSO, Wojciech Minkiewicz, właściciel klubu „Mjazzga” i Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii EL. Po każdym występie artysta mógł liczyć na słowa komentarza ze strony jurorów. - To jest dobrze zrobiona fota. Tak zestawić człowieka i krajobraz – mistrzostwo – Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii EL komplementował zdjęcia Mai Mackiewicz. - Miło mi bardzo. Co do zdjęć – wystarczy mieć dobry aparat i dobrą modelkę – zdradza Maja, która zdjęcia umieszcza na swoim blogu. [majeczkiaa.blogspot.com].
       Uczniowie ZSO rywalizowali w trzech kategoriach: śpiewie i muzyce instrumentalnej, tańcu, sztuce. - I Liceum jest zawsze na wysokim poziomie artystycznym. Uczniowie swoje talenty artystyczne szlifują w Młodzieżowym Domu Kultury lub są samoukami, dlatego trzeba docenić ich odwagę. Przed wieloma występującymi jest ogromna przyszłość, trzeba jednak pamiętać, że są oni na początku artystycznej drogi – Jarosław Denisiuk podsumował poziom artystyczny przeglądu.
       Niektórym udaje się już wypłynąć na szersze artystyczne wody. - Po części z racji tego festiwalu trafiłem do Studium Aktorskiego w Olsztynie. Udział w festiwalu umocnił mnie w przekonaniu, że aktorstwo to jest to, co chcę robić w życiu – mówił Dominik Bloch, obecnie słuchacz pierwszego roku Studium Aktorskiego w Olsztynie i absolwent I LO.
       Dziś przyjechał na przegląd z sentymentu i zza kulis oglądał występy młodszych kolegów. A było co oglądać. Do pierwszego ogólniaka chodzą perkusiści, raperzy, tancerze, fotografowie. Dla wielu z nich dzisiejszy występ był już kolejnym na szkolnych przeglądzie talentów. - Jestem pod wrażeniem, jaką mamy młodzież. I chciałbym zobaczyć podobny festiwal, w którym weźmie udział młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Elblągu – mówił Jarosław Denisiuk.
       Wyniki festiwalu:
      
       W kategorii - Śpiew i gra na instrumentach
       I miejsce ex: Honorata Bednarczuk
       Adrianna Lasinkiewicz
      
       II miejsce ex: Mark Sanders
       Jakub Żukowski
      
       III miejsce: Michał Trzyna
       wyróżnienia - Weronika Czajkowska i Piotr Duda- duet
       Klaudia Staniucha
      
       W kategorii - Taniec
      
       Pierwszego i Trzeciego miejsca nie przyznano.
      
       II miejsce : Agata Dworzyńska
       wyróżnienia: Klaudia Rybicka
       Dawid Wasiak
      
       W Kategorii - Sztuka
       I miejsce: Natalia Garbaczewska
       II miejsca nie przyznano
       III miejsce ex: Maja Mackiewicz
       Oliwia Wróblewska
       Maja Bartnicka
       Nagroda Publiczności - Honorata Bednarczuk
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama