UWAGA!

Licytuj z Orkiestrą

 Elbląg, Poprzedni finał WOŚP w Elblągu
Poprzedni finał WOŚP w Elblągu (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę (31 stycznia). Cały czas trwają licytacje, z których zysk zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Co można znaleźć na elbląskich aukcjach WOŚP?

Licytacje można znaleźć pod tym linkiem, w tej chwili jest ich ok. 350. Nie brakuje tutaj m. in. gadżetów związanych z Orkiestrą, jak t-shirty, figurka Jurka Owsiaka czy kubki. Wśród licytowanych przedmiotów znajdują się choćby sanki, biegowe narty dziecięce, wieczne pióro, książki, ubrania czy puzzle i zabawki.

W Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy angażują się też firmy, stąd wiele ofert dotyczy różnego rodzaju usług. Elbląskie licytacje WOŚP to m. in. bony i vouchery: na zakupy, pobyt w domach i ośrodkach wypoczynkowych, serwisy samochodowe czy zabiegi pielęgnacyjne. Dodajmy, że w granie z Orkiestrą w Elblągu i w skali ogólnopolskiej włączają artyści, celebryci, politycy, organizacje pozarządowe, instytucje miejskie i wielu innych.

W czwartkowy (28 stycznia) wieczór największej kwoty na elbląskich aukcjach sięgnęło zwiedzanie plantacji konopi Kombinatu Konopnego (3100 zł). Na drugim miejscu znajduje się usługa samochodowa: zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną w Ostrowski Detailing (1975 zł). Podium zamyka naszyjnik z sercem WOŚP ze srebra i złota wykonany przez Studio TT (1500 zł).

Wśród innych ofert, jakie znajdziemy na elbląskich licytacjach WOŚP, warto wspomnieć też o złotej Elbląskiej Karcie Miejskiej z przejazdami na 90 dni albo koszulce i piłce byłego reprezentanta Polski, Tomasza Frankowskiego. Licytować można także trzy kalendarze ścienne na 2021 r. ze zdjęciami Czytelników Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl i voucher na artykuł sponsorowany na portElu warty już ponad 500 zł. 

Kto nie lubi licytować, może wesprzeć WOŚP poprzez e-skarbonkę. Tradycyjnie w niedzielę będzie można na ulicach miasta spotkać wolontariuszy i wrzucić pieniądze do puszki. W Elblągu będą także punkty ze stacjonarnymi skarbonami i wybrane miejsca, gdzie wpłaty będzie można dokonać za pomocą terminala płatniczego (Castorama, Leclerc i CH Ogrody).

"Finał z głową - takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki" – czytamy na stronie WOŚP.

W tym roku Fundacja WOŚP zbiera pieniądze m. in. na:

- zestawy endoskopów laryngologicznych,

- endoskopy giętkie,

- zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych,

- egzoskopy,

- lasery diodowe,

- nawigacje optyczne otolaryngologiczne,

- koblatory do operacji migdałków,

- aparaty USG i RTG,

- kardiomonitory,

- lampy czołowe,

- lampy operacyjne,

- polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Na tegoroczny cel Orkiestra zebrała już ponad 30 mln zł. O 29. finale w Elblągu pisaliśmy także tutaj.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama