UWAGA!

Lionki czytają dzieciom

 
Elbląg, Lionki czytają dzieciom
fot. nadesłana

27 września elbląskie lionki rozpoczęły pierwszą w tym roku szkolnym akcję czytania dzieciom bajek w placówkach edukacyjnych. Akcja ta odbywa się w ramach ogólnopolskiego Projektu Bajka zrealizowanego przez Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions.

W maju bieżącego roku w ramach tego projektu ukazała się książka „Tajemnice Krasnego Lasu” autorstwa elblążanki Ewy Karolak.
       Członkinie LC Elbląg Truso – wicegubernator Okręgu 121 Polska Anna Jęsiak-Suchecka, Teresa Chądzyńska i Dorota Wcisła odwiedziły Przedszkole nr 15 przy ul. Diaczenki w Elblągu. Dzieci uważnie słuchały opowieści o świecie ludzi i krasnoludków i ciekawe były dalszych przygód bohaterów.
       - To bardzo cenna inicjatywa. Panie z LC Elbląg Truso odwiedzają nasze przedszkole nie po raz pierwszy - podkreśliła Małgorzata Kalkowska, dyrektor przedszkola nr 15.
       Książka „Tajemnice Krasnego Lasu” opowiada o mieszkańcach małego miasteczka, których losy splatają się z życiem krasnoludków zamieszkujących pobliski las. Pewnego dnia w życie spokojnych krasnali wdzierają się złe Mroczaki. Te stworzenia przygotowywały straszną broń, która ma zniszczyć krasnoludki, ludzi i leśne zwierzęta. Krasnale postanawiają poprosić o pomoc ludzi. Cała akcja przeplatana jest różnymi przygodami, dzieje się w świecie ludzi i krasnali. Oczywiście dobro zwycięża. Jednak nim to się stanie, młodzi czytelnicy przeżyją z bohaterami wiele przygód.
       - Spotkanie z dziećmi i możliwość poczytania im ciekawej książki to sama przyjemność - powiedziała Anna Jęsiak-Suchecka wicegubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions. - Naszą akcję realizujemy zgodnie z przesłaniem Prezydenta Światowego LCI poprzedniej kadencji Wayne A. Maddena. Idąc w kierunku głównej idei LCI, a także z ogólnopolskim nurtem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Okręg 121 Polska postanowił zrealizować projekt mający na celu wydanie książki dla dzieci i szeroko pojętą promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.
       W październiku spodziewana jest kolejna taka akcja w elbląskich przedszkolach.
      
Dorota Wcisła, prezydent LC Elblag Truso
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama