UWAGA!

List w butelce odnaleziony po 9 latach

 Elbląg, Na zdjęciu mjr SG Przemysław Jońca, zastępca komendanta Placówki SG w Krynicy Morskiej z listem wrzuconym w Niemczech w 2013 roku do Bałtyku.
Na zdjęciu mjr SG Przemysław Jońca, zastępca komendanta Placówki SG w Krynicy Morskiej z listem wrzuconym w Niemczech w 2013 roku do Bałtyku. Fot. MOSG

Na ciekawe znalezisko natrafili 1 lutego mjr SG Marek Zacharski, komendant Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej i jego zastępca mjr SG Przemysław Jońca. Podczas nadzoru nad pełnieniem służby przez swoich podwładnych zauważyli wyrzuconą przez morze butelkę z listem…

Domyślając się, że znaleźli list przesłany "drogą morską", zabrali ze sobą znalezisko do Placówki Straży Granicznej. Okazało się, że butelka z listem została wrzucona do Morza Bałtyckiego w Niemczech, w miejscowości Sellin w 2013 roku przez zakochaną parę spędzającą tam urlop.

Nadawcy listu, jak wynika z treści, na co dzień zamieszkują w gminie Lichtenau na terenie Saksonii. Napisali, że Morze Bałtyckie to dla nich wyjątkowe miejsce. Poprosili znalazców o kontakt, życząc przy okazji zdrowia, spokoju i miłości.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krynicy Morskiej postanowili odpowiedzieć listownie na prośbę autorów listu, zapraszając ich do spędzenia kolejnych wakacji na Mierzei Wiślanej.

Tadeusz Gruchalla, wz. rzecznika prasowego komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama