UWAGA!

Local Heroes z ZS nr 2

 
Elbląg, Local Heroes z ZS nr 2
fot. nadesłana

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 zrealizowali mini projekt i jako jedna z trzech drużyn w Polsce, wezmą udział w polsko-niemieckim, nowatorskim spotkaniu na wyspie Uznam.

Celem projektu Zostań Local Heroes, zorganizowanym przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży było zainspirowanie młodych ludzi do zaangażowania społecznego w środowisku lokalnym.
       Uczestnicy konkursu w trzyosobowych grupach zrealizowali zadanie. Celem projektu było stworzenie dla społeczności lokalnej czegoś, co przydałoby się innym. Pomysł ten należało udokumentować w formie krótkiego filmiku.
       Uczniowie naszego gimnazjum: Julia Dąbrowska, Mateusz Kowalczyk i Nikodem Mac wpadli na pomysł, aby zrewitalizować Zieloną Klasę, która istnieje od kilku lat na terenie naszej szkoły. Po intensywnych pracach remontowo-porządkowych i dzięki wsparciu dyrektora Zieleni Miejskiej- Leona Budzisiaka, Zielona Klasa została oddana do użytku w lekko zmodyfikowanej formie - jako Green Screen, czyli zielone kino. W planie jest wykorzystywanie terenu na lekcje „pod gołym niebem”, ale również na seanse filmowe (pierwsza noc filmowa już się odbyła), bądź inne przedsięwzięcia artystyczne.
       Decyzją jury Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży nasi uczniowie okazali się być grupą, jedną z trzech w Polsce, najbardziej kreatywną, oryginalną i niebanalną. Znaleźli się zatem w gronie zwycięzców tego interesującego konkursu.
      
Irena Ośka, rzecznik prasowy ZS nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama