UWAGA!

Lokale dla elbląskich organizacji

Samorząd elbląski planuje ułatwić elbląskim organizacjom pozarządowym pozyskanie lokalu na prowadzenie działalności statutowej. We współpracy z Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zamierza udostępniać organizacjom pomieszczenia po likwidowanym hotelu MOSIR przy ul. Związku Jaszczurczego 17.

Zainteresowanie wynajęciem lokali dotychczas wyraziły Fundacja Elbląg i Regionalne Centrum Wolontariatu. Docelowo miałoby tam się znaleźć również Elbląskie Centrum Organizacji Pozarządowych, oferujące wsparcie merytoryczne i lokalowe dla nowo tworzonych organizacji. Całością zarządzałby ESWIP.
       Obecnie prowadzone jest wstępne rozeznanie, które elbląskie organizacje byłyby zainteresowane wynajęciem lokalu „na Jaszczurach”.
       Orientacyjny, całkowity koszt eksploatacji pomieszczeń (czynsz plus media) wynosi ok. 20 zł za 1 m kw., co oznacza, że np. za 15-metrowy lokal organizacja płaciłaby ok. 300 zł miesięcznie. Miałaby przy tym dostęp do sanitariatów oraz możliwość bezpłatnego korzystania z sali spotkań/szkoleniowej. Ponadto – w ramach Centrum Organizacji Pozarządowych – organizacje będą mogły bezpłatnie korzystać z miejsca spotkań oraz adresu kontaktowego.
       Organizacje zainteresowane wynajęciem pomieszczeń albo bezpłatnym korzystaniem z miejsca spotkań prosimy o kontakt mailowy na adres e.sokolowska@eswip.pl lub telefoniczny: 695 154 561.
      
Arkadiusz Jachimowicz, ESWIP

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mieszkania komunalne dla Elblążań za darmo! Da się?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PROVOKATOR(2011-09-14)
 • Hotel przerobić na mieszkania dla najbardziej potrzebujących, a nie dla Stowarzyszeń !!!!!
 • 20 zł/m2 - drogo, w Elblągu można taniej wynająć pomieszczenia biurowe.
 • Bo ta stawka na prywatne konta RM plus prezia pujdzie, nie wiecie?
 • 20 zł za metr????? oszaleliście!!!
 • organizacje pozarządowe są biedne a cała działalność jest społeczna, kwota 20zł za 1mk powierzchni jest kwotą b. wysoką i wziętą raczej z kapelusza jakiegoś znowu prezesa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIESZKANIEC ELBLĄGA(2011-09-14)
 • organizacje pozarządowe są biedne a cała działalność jest społeczna, kwota 20zł za 1mk powierzchni jest kwotą b. wysoką i wziętą raczej z kapelusza jakiegoś znowu prezesa
 • Drodzy elbląscy internauci czy możecie się bardziej wysilić intelektualnie i napisać parę sensownych uwag. Bo to co tworzycie jest nie do przyjecia.
 • po pierwsze: ile płaci elbląskie stowarzyszenie za lokal w tym budynku? po drugie, należy przenieść centrum wolontariatu do urzędu miejskiego, bo w tym mieście nie ma już pracy to choć niech pracują za darmo. a jest jeszcze caritas i inna pomoc, to przy okazji dostaną trochę żywności. jak padną to przyjdą następni. 850 000 000 złotych długu samego państwa do oddania, czyli już około 32 000 na każdą głowę w polsce. a jeszcze pożyczacie w: miastach i powiatach. łatwo można kupić hołotę obietnicami. a organizacje pozarządowe to też dobra budżetowa (bo przecież nic nie produkują) fucha. brawo cwaniaki
 • który/a rencista za płaci
 • O, faktycznie mam 35.000 długu w tym "państwie". Czyli mam w plecy niezłą brykę. Szkoda, że się nią nie przejechałem, ale na wszelki wypadek będę ją trzymał "pod chmurką", bo jeszcze mi doliczą z 10.000 za garaż.
 • To ja, ten od bryki. Ulżyło mi bo mam tylko 32.000,a nie jak myślałem 35.000 statystycznego długu. A więc skoro "zarobiłem" 3.000 za wszystko stawiam każdemu piwo. Wyjdzie po jakieś 0,00002 l na głowę statystycznego Polaka. Prosit!
Reklama