UWAGA!

Lokalny Sprawdzian Umiejętności MAU 2

 
Elbląg, Lokalny Sprawdzian Umiejętności MAU 2
fot. Michał Kowalkowski, Beata Rogala

1 lutego w Środowiskowym Hufcu Pracy 14-1 w Elblągu odbył się Lokalny Sprawdzian Umiejętności będący podsumowaniem dwutygodniowych praktyk zawodowych w ramach projektu Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dawał szansę młodzieży zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych, zgodnych z ich zainteresowaniami, które uzupełniały umiejętności nabywane w ramach praktycznej nauki zawodu.
       W elbląskim Hufcu w formie rywalizacji podsumowano stan wiedzy i umiejętności uczestników ŚHP w Giżycku i Elblągu w zawodzie ślusarz, sprzedawca i kelner. Każda z tych grup najpierw rozwiązywała test teoretyczny, a następnie wykonywała w praktyce zadania charakterystyczne, a zarazem powszednie i obowiązkowe dla danej grupy zawodów. Ślusarze korzystając z uprzejmości pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu zajęli się ślusarską obróbką mechaniczną z wykorzystaniem urządzeń takich jak pilnik, wiertarka stołowa i gwintownica. Sprzedawcy w pomieszczeniach Hufca dokonywali prezentacji towaru, ważenia i obsługi kas fiskalnych. Kelnerzy zaś po udekorowaniu stołówki i przygotowaniu zastawy stołowej obsługiwali swoich gości będących uczestnikami OHP, wychowawców i Komisję podczas obiadu.
       Podsumowaniem egzaminu były nagrody dla trzech najlepszych uczestników w danym zawodzie, które wręczał przedstawiciel Wojewódzkiego Koordynatora Projektu z ramienia WM WK OHP w Olsztynie wespół z organizatorem sprawdzianu – Komendantem ŚHP w Elblągu.
       Najlepszymi w swoich kategoriach okazali się: Oskar Drożyński - ślusarz, Krystian Robuta - sprzedawca (oboje z ŚHP Giżycko) oraz Damian Stawicki – kelner (ŚHP Elbląg).
       O wysokim poziomie prezentowanych umiejętności świadczy fakt, że wyróżnionym osobom niektórzy pracodawcy, zaproponowali możliwość dodatkowej pracy w swoich restauracjach. Dzięki temu będą mogli doskonalić swoje kwalifikacje, co stanowi jeden z głównych priorytetów trwającego projektu.
Dariusz Piwcewicz, Komendant ŚHP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama