UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lubisz matematykę? Zrób film!

 
Elbląg, Lubisz matematykę? Zrób film!

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu filmowo-matematycznego „Matma mnie kręci”, w którym główną nagrodą jest 10 000 zł.

To jedyny konkurs w Polsce, który poprzez nietypowe połączenie filmu i matematyki promuje „królową nauk” wśród młodych ludzi. Zadaniem biorących udział w konkursie jest nakręcenie krótkiego filmu (max 3 minuty) o matematyce. Scenariusz i wykonanie są dowolne.
       - Myślę, że po trzech edycjach możemy powiedzieć, iż z roku na rok poziom nadsyłanych filmów i zainteresowanie nimi wzrasta. Powstają coraz ciekawsze historie, nietuzinkowe zdjęcia, a nawet autorskie ścieżki dźwiękowe i efekty specjalne. Często najciekawsze produkcje przygotowują 2-3 osobowe zespoły filmowców amatorów, którzy w takim samym stopniu co kinem, pasjonują się matematyką – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.
       Dotychczasowe edycje zgromadziły łącznie 250 filmów, które w serwisie You Tube, obejrzano ponad milion razy. W listopadzie 2010 roku, kanał konkursowy był najpopularniejszym polskim kanałem w serwisie, a drugim w kategorii „kanał edukacyjny” na świecie.
       Patronat nad tegoroczną edycją, pierwszy raz w jego historii, objęła Minister Edukacji Narodowej.
       - Cieszy nas, że panią Minister Hall zainteresował nasz konkurs. To wyraźny sygnał, że władze coraz bardziej dostrzegają zalety nietypowych form promocji nauki w Polsce, których w naszym kraju jest coraz więcej – komentuje Tomczak.
       Aby wziąć udział w konkursie „Matma mnie kręci”, należy zarejestrować się na stronie www.kalkulatory.pl i do 2 listopada przesłać swój film. Na filmy konkursowe internauci będą mogli głosować do początku grudnia.
       Następnie jury, w skład którego wchodzą matematycy i filmowcy, na podstawie ich popularności i ocen zgłoszonych projektów (przeliczanych w oparciu o specjalny algorytm) wybierze zwycięzców tegorocznej edycji. Jurorzy będą oceniali filmy według 5 kryteriów: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.
       Laureat tegorocznego konkursu otrzyma 10 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: szybkostrzelny aparat Casio Exilim FH25 oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330.
       Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach matematyki. Wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli projektor multimedialny oraz kalkulator graficzny.
       Szczegóły dotyczące IV edycji konkursu „Matma mnie kręci” można znaleźć na www.kalkulatory.pl
      
Szymon Bryła, Planet PR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama