UWAGA!

M. Piór: Jak ja, to i reszta

 Elbląg, Maria Piór
Maria Piór

- Nie wiem, dlaczego prezes Wiktorow chce mojego odwołania - mówi dyrektor olsztyńskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, elblążanka Maria Piór. W przyszłym tygodniu w ręce radnych sejmiku województwa powinna wpłynąć odpowiedź dyrektor Piór dotycząca postawionych jej przez prezes Wiktorow zarzutów.

Przypomnijmy. W marcu do kancelarii sejmiku wpłynęła prośba prezes ZUS Aleksandry Wiktorow o podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy o pracę z dyrektor olsztyńskiego oddziału ZUS Marią Piór. Sejmik musi wyrazić na to zgodę, ponieważ Maria Piór jest jednocześnie radną sejmiku. W piśmie do kancelarii zarzucono dyrektor Piór nieprawidłowości w zarządzaniu oddziałem m.in. nieterminowe wydawanie decyzji i niesłuszne naliczanie odsetek. Miała to wykazać przeprowadzoną przez centralę ZUS-u kontrola.
     Maria Piór nie zgadza się z zarzutami.
     - Postawione mi zarzuty można równie dobrze postawić dyrektorom wszystkich innych oddziałów ZUS w całej Polsce. Tyle kontroli, ile przeprowadzono w 2001 roku w olsztyńskim oddziale, nie przeprowadzono chyba nigdzie. Nigdy nie wysnuto aż tak drastycznych wniosków.
     Na pytanie, dlaczego więc prezes Wiktorow chce odwołania jej ze stanowiska, Maria Piór odpowiada, że nie wie i że o to należałoby zapytać centralę firmy.
     Radni nie zajmą się tą sprawą podczas jutrzejszej sesji sejmiku.
     - Nie ma takiego punktu w programie sesji - mówi Miron Sycz, przewodniczący sejmiku. - Poprosiliśmy dyrektor Piór, aby przedstawiła nam swoje stanowisko w tej sprawie. Jej odpowiedź jeszcze nie wpłynęła.
     Maria Piór odpowiada, że pismo Aleksandry Wiktorow otrzymała 27 marca, więc na odpowiedź ma jeszcze czas do soboty. Radni otrzymają jej stanowisko najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Oznacza to, że będą mogli się tym zająć dopiero podczas następnej sesji, zaplanowanej w połowie maja.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Elblążanko ... wypad z baru !!
 • najlepiej i najtaniej by było aby pogonili i resztę tych zusowcuf nie musielibysmy lożyć na ich utrzymanie hihi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tanie państwo(2002-04-22)
 • Widziałem bezsensowne decyzje podejmowane w stosunku do płatników składek z podpisem w/w
 • Tak to jest, jak się stanowiska obsadza "fachowcami" wg. klucza poliytycznego. O ile pamięć mnie nie myli, ona jest (była?) dość silnie związana z AWS (nie znaczy to, że popieram obecne obsadzanie stanowisk przez komuchów Millera). A tłumaczenie p. Piór brzmi jak tłumaczenie przedszkolaka.
 • Nie ma problemu Ta pani jest wybitnym specjalistą i Solidarność zadba by nie została bez waznego stanowiska.Panie Mirku czekamy na wiadomość.
 • Czy biedactwo cały czas dojeżdza do Olsztyna :-)?Mam nadzieję że nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MARECKI(2002-04-23)
 • Chyba nie tylko tego bidula nie rozumie... bo ona z tych myślących inaczej... a może z tych myslących tylko o sobie.. cos niecos wiem, widziałem.. i mam swoje zdanie.. pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.. Ciekawym jak to sie potoczy wszystko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferdek(2002-04-23)
 • w końcu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  płatnik(2002-04-23)
 • J-23 zastanow sie piszesz debilu!!! Odwolanie dyrektor Pior to rozgrywka czysto polityczna, oczywiscie ze slabym skutkiem dla Elblaga. Przypominam, ze to wlasnie niej powtal nowy oddzial ZUSu i to dzieki nie klkadziesiat elblazan znalazla godziwa prace !!! P.S. Mam nadzieje, ze dyrektor Pior nie da sie olsztyniakom!!!
 • Trudno w tym przypadku mówić o wybitności pani dyrektor. Może jakoweś zasługi ma - bar mężowi pozwolila prowadzić w elbląskiej siedzibie. Swego czasu było o tym głośno i nawet jrj koledzy z AWS uznali to za naganne i w pełni niemoralne. Trzeba kiedyś odejść - to fakt. Oczywiście, lewica musi oczyścić wiele urzędow z ludzi, którzy zrobili karierę polityczną dzięki tzw. prawicy związkowej (Solidarności). Mamy tutaj klasyczny przyklad takiego awansu społecznego : od podrzędnej i raczej miernej urzędniczki po stanowisko ostatniego ( absolutnie najgorszego!) wojewody elbląskieo. Po likwidacji - niestety przez prawicowy rząd Jerzego Buzka - województwa elbląskiego o włączenia pod rządy Olsztyna - trzeba było jakoś wynagrodzić pomoc i milczenie w trakcie likwidacji. Stąd to stanowisko. A teraz Sejmik wyrazi swoją opinię i zgodę. Odnoszę jednak wrażenie, że zwleknie przez panią Piór z odpowiedzią na zarzutu szefowej, jest czystą zagrywką na zwłokę, żeby jeszcze przez miesiąc zasiadać na tym stołeczku. I brać kasę. Oj ! Pani Mario nie uchodzii, naprawdę nie przystoi tak grać. Nie licuje to też z zasadami uczciwości i czystą postawą polityka. Pod warunkiem, że się nim jest. I jeszcze jedno - w jakich szeregach partyjnych znajduje się nasza bohaterka (SKL, PO, AWS,PiS? Kto ją teraz chce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rzecznik M.P.(2002-04-23)
 • -------------------------------------------------------------------------------- Szanowna AZIU ! Przede wszystkim nie uchodzi , zgodnie z zasadami zamieszczania opinii , używac wyzwisk , no cóż , składam to na karb Twojego młodego wieku ... Po drugie jest OCZYWISTE , że jest to rozgrywka czysto polityczna ( nieznajomość pewnych prawideł rynku też składam a konto Twego młodego wieku ) , co do tych miejsc pracy , to myślę , że chodziło tu przede wszystkim o tzw "zasadę Janosika" czyli dać pracę biednym , czyli przede wszystkim sobie ....Zgadzam się natomiast z pięknym wywodem mojuego przedmówcy !
 • Aziu. nie przejmuj się. przecież J 23 tak naprawdę zawsze pracował dla centrali w Moskwie.
Reklama