UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Magiczne miejsca mojej Małej Ojczyzny w SP 4

 
Elbląg, Magiczne miejsca mojej Małej Ojczyzny w SP 4
fot. nadesłana

„Magiczne miejsca mojej Małej Ojczyzny” to tytuł międzyszkolnego konkursu w ramach projektu edukacyjnego „Moja Mała Ojczyzna – jej skarby przeszłości, teraźniejszość i przyszłość”. Jego organizatorem stała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu.

Konkurs ogłoszony został przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. Cyryla i Metodego z siedzibą w Pasłęku. Celem konkursu było wzbudzenie refleksji nad najbliższym każdemu człowiekowi miejscem – własną Małą Ojczyzną, wydobycie i pokazanie innym jej niepowtarzalnego charakteru, zakątków, uroku, klimatu i tajemniczości, ale także swego emocjonalnego do niej stosunku.
       Do konkursu w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i fotograficznej zgłosiło się 7 elbląskich szkół: 1, 11, 12, 16, 18, 19, 25, które nadesłały aż 60 niepowtarzalnych prac swoich uczniów.
       Uroczyste rozstrzygnięcie zmagań konkursowych odbyło się w piątek, 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu. W jego trakcie nagrodzono autorów, zdaniem jury, najkreatywniejszych i najpiękniejszych prac. 
       O sile lokalnego patriotyzmu wypowiadało się wiele znanych osób. Do ich mądrych słów można od dziś dołączyć zdanie zaczerpnięte z wyróżnionej pracy literackiej Małgosi Czkuj z SP 16: „Jedno jest pewne, Elbląg jest i zawsze będzie moją małą ojczyzną. Nawet jeśli, będąc dorosłą, wyjadę z Elbląga, moje serce tu pozostanie”.
       Gratulujemy najzdolniejszym młodym literatom, plastykom i fotografom.
       Nagrodzeni:
       konkurs literacki ,,Piękno mojej Małej Ojczyzny słowem malowane”:
       - I miejsce - Klaudia D. - SP 12
       - II miejsce - Michał F. - SP 25
       - III miejsce - Daria D. - SP 11
       - wyróżnienie - Małgorzata C. -SP 16
       konkurs plastyczny „Magiczne miejsca mojej Małej Ojczyzny”:
       - I miejsce – Kamila S. - SP 18
       - II miejsce – Agata J. - SP 16
       - III miejsce – Kornelia R. - SP 19
       konkurs fotograficzny „Magiczne miejsca mojej Małej Ojczyzny”:
       - I miejsce – "Wspomnienie średniowiecza" - Oliwia W. - SP 1
       - II miejsce – "Ruiny pałacu w Barzynie" - Kinga W. - SP 11
       - III miejsce - "Kamienica z duszą" - Weronika O. - SP 1.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama