UWAGA!

Teraz ja - Magiczny jubileusz

Elbląg, Magiczny jubileusz

Coraz częściej słyszymy, że w tym roku mają odbyć się w Elblągu szczególe obchody „-lecia miasta”, a to za sprawą „trzech siódemek” – 777, czyli szczęśliwego „oczka”, liczby 21. Ten, kto wymyślił akurat ten jubileusz, wziął na siebie spory obowiązek.

Faktycznie, jesteśmy jednym z najstarszych miast w granicach obecnej Polski, nawet starsi od Krakowa, który prawa miejskie otrzymał w 1257 roku, my zaś w 1246. Na terenach obecnej Warszawy pasło się wtedy bydło, gdyż wieś Praga otrzymała prawa miejskie dopiero w 1648 r.
       Ponieważ „szlachectwo zobowiązuje”, jak się powiedziało „A”, to trzeba ten wymyślony, aczkolwiek godny jubileusz przygotować. Pani Hanna Laska-Kleinszmidt z Urzędu Miejskiego pracuje podobno nad programem tych obchodów.
       Tak się złożyło, że na podobny pomysł wpadli włodarze miasta Płock, gdyż i to miasto założono w zamierzchłej historii. Z braterskim pozdrowieniem informują w publikatorach Polskę i Elbląg o swoich planach jubileuszowych (patrz zdjęcie). Według płockich organizatorów ma to być:
       – Święto miasta w dniach 9-11 maja 2014 r. – wyjątkowy weekend;
       – miasto ma być rozśpiewane i kolorowe, dla wszystkich grup wiekowych;
       – koncerty z udziałem zespołów z miast partnerskich;
       – odsłonięcie pomnika Miry Ziemińskiej-Sygietyńskiej z występem zespołu „Mazowsze”;
       – juwenalia lokalnych szkół wyższych;
       – Jarmark Tumski;
       – prawdopodobnie uda się zorganizować „Audiowizjer”, plenerową imprezę muzyczną typu „Woodstok”, w której wzięło udział ok. 20 tysięcy osób tak z kraju, jak i całego świata;
       Należy trzymać kciuki za organizatorów jubileuszu w Elblągu, aby obchody były magic, a nie siermiężne w stosunku do jubileuszu płockiego. Może elblążanie podpowiedzą Ratuszowi, jak chcieliby się bawić za swoje, czyli podatników pieniądze...
       Bo na razie, poza planem otwarcia wyremontowanego muzeum oraz konkursu gier planszowych nie znalazłem programu elbląskiego jubileuszu w elbląskich mediach.
      
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.7 3 8

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W programie jak będzie możliwe : na wyspie spichrzów ( publika stoi na Bulwarze Augusta) -koncert R. Rynkowskiego ( zasłużony elblążanin), występy zespołóww muzycznych i artystycznych miast partnerskich, występy zespołów jazzowych i dixielendowych, zawody wioślarskie uczelni elbląskich, flotylla statków zacumowanych na wysokości Starówki ( związek Elbląga z morzem) i tanie przejażdżki statkami ( dofinansowane przez Ratusz), kiermasze, " Elbląg za 1/2 ceny" , wystawienie na Starówce z osiągnięć Elbląga : replika turbiny, kotwicy, u-bota, i samochodów ( Komnik) produkowanych w Elblągu, no i występ jakiejś mega gwiazdy europejskiej. .. .i to by było na tyle.
 • A my chcemy zorganizować miedzynarodowy zlot motocyklowy, ,trzy siódemki Elbląga, ,Tak na długi weekend majowy:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  witek67(2014-01-28)
 • A czy autor sprawdził kto jest sponsorem wydarzeń kulturalnych w Płocku? Jak uda się pozyskać fundatora na miarę Orlenu to można przygotować nawet co tydzień pokaz fajerwerków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Gwóźdź(2014-01-28)
 • Co to za bzdury?? Ten niby-program obchodów w komentarzu obok to stek głupot wyssany z palca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  wiedźmin(2014-01-28)
 • " Gwóżdż" masz rację. .. ale nie zapominaj że szefem Rafinerii Gdańskiej jest Elblążanin, który sponsoruje turniej " podskakiwania i tupania" mr. Czyżyka. 777 lecie powinno być większą szansą na sponsoring. Zresztą to problem organizatorów.
 • Jeśli Pani rzecznik brakuje pomysłu na Obchody 777 Lecia Elbląga, proponuję wykorzystać sprawdzone pomysły z obchodów 700 Lecia Elbląga- lecz może nie dosłownie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Amatorhistoryk(2014-01-28)
 • Dobreeeee!!!!!
 • " Amatorhistoryk" , masz rację Niemcy byli specjalistami w imprezach zbiorowych. .. .
Reklama