UWAGA!

Majowe święta w Elblągu

2017-04-27
Aktualizowany 2017-05-02 07:10
 
Elbląg, Majowe święta w Elblągu
fot. Anna Dembińska

„Wielka Majówka”, w tym roku długa i miejmy nadzieję pogodna. Z pewnością więc mieszkańcy korzystać będą z wielu imprez o charakterze rekreacyjnym. Ze względu na ważne dla naszego narodu święta – to także czas uroczystości o charakterze patriotycznym. Serdecznie zapraszamy więc elblążan do wspólnego, radosnego świętowania Święta Flagi i 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja to święto, które ma na celu popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Na tegoroczne obchody tego święta Miasto zaprasza w imieniu prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, który w bieżącym roku obchodzi 70 – lecie swojego istnienia.
      O godz. 11 z okazji Święta Flagi odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami Starego Miasta w Elblągu. W radosnym marszu, który rozpocznie się przed Bramą Targową, wezmą udział przedstawiciele władz Elbląga, organizacje i stowarzyszenia społeczne oraz przede wszystkim dzieci i młodzież z klas mundurowych oraz - mamy nadzieję mieszkańcy naszego miasta, którzy nieść będą 50 metrową Biało – Czerwoną. Marsz ulicami Elbląga poprowadzi elbląska Orkiestra Wojskowa oraz Kompania Honorowa z 16. batalionu dowodzenia. Po przybyciu na plac przed katedrą św. Mikołaja, odegrany i odśpiewany zostanie Hymn Państwowy. Po okolicznościowych przemówieniach, Orkiestra Wojskowa wykona koncert Pieśni Patriotycznych. A później już będzie tylko wesoło i radośnie. Podczas festynu, który potrwa do godz. 14 planowane są występy zespołów młodzieżowych elbląskich szkół, konkursy i quizy z nagrodami dla najmłodszych i dla ich rodziców pod hasłem „Pod Biało – Czerwoną” – majowa zabawa mieszkańców Elbląga.
      Wzorem lat ubiegłych mieszkańcom rozdawane będą chorągiewki, tak, aby elbląską starówkę zdominowały kolory biały i czerwony. Zachęcamy również elblążan do ubrania się w kolory naszych symboli narodowych oraz do wywieszenia flag w swoich domach. Pokażmy w ten sposób, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!
      Dzień później natomiast w imieniu prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pruszaka zapraszamy na obchody Święta Konstytucji 3 Maja:
      Uroczystości rozpocznie o godz. 11.30 msza św. w katedrze pw. św. Mikołaja w intencji Ojczyzny i mieszkańców Elbląga. Po mszy św. na placu przy katedrze odbędzie się dalsza część obchodów.
      W programie:
      - odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,
      - przemówienia okolicznościowe,
      - występ mażoretek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu,
      - pokaz musztry paradnej w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Wojskowej

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama