UWAGA!

Majowe świętowanie w SP 16. Online

 Elbląg, Majowe świętowanie w SP 16. Online

W tym roku nie mamy możliwości bezpośredniego uczestnictwa w uroczystych akademiach upamiętniających tamte dni. Jednak tym razem poradziliśmy sobie inaczej - informuje Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu.

Nie ma chyba polskiego serca, które nie biłoby mocniej na widok polskiej biało-czerwonej flagi płynącej na maszt ku górze przy nutach Mazurka Dąbrowskiego. Dni Świąt Narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty z historii polskiego narodu. 

Kolejna 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przywodzi pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. Składamy dziś hołd twórcom Konstytucji 3 Maja zbudowanej wokół praw i swobód obywatelskich, tolerancji, wolności wyznania, pokoju. Konstytucja 3 Maja połączyła chrześcijańskie tradycje Europy i wartości Oświecenia, umożliwiła powstanie i przetrwanie narodu polskiego przez okres zaborów, niewoli i okupacji - stała się fundamentem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Dni te są dla nas okazją, żeby mocniej niż zwykle poczuć się Polakami, obywatelami naszego państwa, żeby uświadomić sobie, że państwo to my wszyscy.. Przez pokolenia Polacy śpiewali piękną, patriotyczną pieśń „Witaj majowa jutrzenko” - na wspomnienie dzieła Konstytucji 3 Maja.

W tym roku nie mamy możliwości bezpośredniego uczestnictwa w uroczystych akademiach upamiętniających tamte dni. Jednak tym razem poradziliśmy sobie inaczej. W dniu 30 kwietnia na komunikatorze ZOOM spotkała się cała społeczność naszej szkoły, żeby obejrzeć uroczystą akademię przygotowaną i nagraną w domowych studiach przez uczniów naszej placówki pod kierownictwem Patrycji Bednarczyk-Szymczyk. Uroczystość miała na celu uświadomienie nam wszystkim, że nie ma dla Polaka wartości cenniejszej niż własne państwo. Jego zaś symbolem są nasze biało-czerwone, narodowe barwy, znak naszej wspólnoty.

 

Relację ze świętowania można obejrzeć tutaj.

 

SP 16
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama