UWAGA!

Majówka na dywanie

 Elbląg, (grafika nadesłana)
(grafika nadesłana)

Majówka rozpoczęta, a my póki co zostajemy jeszcze w domach. Ale czy to znaczy, że ma być nudno? Nieeee! Wręcz przeciwnie, jest to wspaniała okazja do zabawy, radości i przyjemności, czyli pikniku na dywanie. Przyłączcie się do rodzinnego wyzwania.

Na taki pomysł wpadli realizatorzy i uczestnicy projektu „Laboratorium Rodziny”, którzy zamienili twórcze, rozwojowe warsztaty prowadzone przez ostatnie 10 miesięcy w ramach bezpośrednich spotkań, na szereg inicjatyw online i akcji pomocowych. Ich działaniom przyświeca jedno hasło: „Każdy może pomagać!”, a sposobów na pomaganie w tym trudnym czasie jest bardzo wiele. Tym razem do zabawy zapraszają wszystkich mieszkańców Elbląga, a ci którzy zdecydują się na wspólną zabawę, mogą liczyć na niespodziankę.
       - Puśćcie wodze fantazji, zbierzcie wokół siebie swoje ulubione rzeczy, przygotujcie smaczne przekąski, książki, gry i bajek. Możecie śpiewać, malować, leniuchować. Ważne, że razem i w przytulnym, specjalnie przygotowanym przez Was miejscu - na kocu, dywanie, kanapie we własnym domu. - wyjaśnia Aneta Tadra, opiekunka akcji - Jak to ma wyglądać? To zależy tylko od waszej wyobraźni i zaangażowania.
       A te są na wagę złota w czasie trwającej od dłuższego czasu pandemii. Wiedzą o tym doskonale rodziny uczestniczące w projekcie. Choć same na co dzień borykają się z różnymi przeciwnościami nie poddają się i działają na rzecz innych. Za nimi dwa warsztaty dla bezpieczeństwa, w ramach których wykonywali samodzielnie środki ochrony osobistej. Część z przygotowanych przez nich produktów trafiła do sąsiadów i osób, które w ich poczuciu takiego wsparcia potrzebowały, zaś blisko 90 maseczek przekazanych zostało za pośrednictwem Pani Edyty Fogiel-Czurakowskiej do Szpitala Miejskiego w Elblągu.

- Pomimo trudności działamy i spotykamy się dalej, tyle że w rzeczywistości wirtualnej. Sposób wspierania innych na co dzień zależy tylko od nas samych, naszej otwartości i naszej wyobraźni. Udowadniają to najmłodsi uczestnicy projektu, którzy w ramach pierwszych on-line'owych zajęć Klubu Genialnych Dzieci przygotowali cudowne pozdrowienia dla sąsiadów i przechodniów. Ich obrazki pojawiły się na tablicach informacyjnych w blokach, na płotach i w oknach ich domów. To mały gest, który ma wielkie znaczenie. - podkreśla Aneta Tadra - W najbliższych dniach zaś będziemy bawić się rodzinnie i piknikowo. Wszystko jest możliwe, nawet teraz, więc nie dajcie się nudzie i pobawcie się z nami.

Majówkowy piknik domowy można sfotografować i podzielić się swoim działaniem ze światem. Warto to zrobić nie tylko ze względu na fajną zabawę, ale też dlatego, że na wszystkich tych, którzy podejmą się wyzwania czeka niespodzianka.

„Koniecznie wrzućcie zdjęcia domowych pikników w komentarzu pod postem zamieszczonym na profilu realizatora projektu Spółdzielni Socjalnej IDEA, bowiem jak tylko będzie taka możliwość zaprosimy uczestników wspólnej zabawy na przygotowane tylko dla nich spotkanie, które poprowadzą nasi animatorzy – dodaje Anna Łebek-Obrycka, animatorka IDEI.

To co? Do dzieła, niech majówka będzie przyjemna! Do zobaczenia na domowym pikniku.

Redakcja

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama