UWAGA!

Mała zmiana, duży efekt

 Elbląg, Jerzy Wilk oraz Jan Pytliński przecinają wstęgę, która uroczyście otwiera ósmą inwestycję zrealizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego 2013
Jerzy Wilk oraz Jan Pytliński przecinają wstęgę, która uroczyście otwiera ósmą inwestycję zrealizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego 2013 (fot.mw)

Piętnaście miejsc postojowych oraz remont chodników – wszystko to w obrębie jednego budynku, przy ul. Odzieżowej 5-6-7. Komuś może się to wydawać błahostką, ale dla mieszkańców to zdecydowana różnica i po prostu lepsza jakość życia. Dziś (6 listopada) otworzono kolejną inwestycję zrealizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego 2013.

- To chyba pierwsza inwestycja zrobiona o czasie, z tego możemy być dumni – mówił Jan Pytliński, który w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego złożył wniosek o wykonanie miejsc postojowych oraz remont chodnika przy ul. Odzieżowej 5-6-7. – Chodziłem od mieszkania do mieszkania, mniej więcej przez 1,5 tyg, odwiedziłem ich około setki. Robiłem wszystko, aby przekonać lokatorów.
       Jak opowiadał wnioskodawca reakcje były różne, bardziej i mniej pozytywne, koniec końców udało się zebrać 147 głosów. Tyle wystarczyło, żeby inwestycja ta znalazła się w gronie trzech zwycięskich w okręgu nr 4. Jej koszt to nieco ponad 244 tys. zł.
       - To ósma realizacja w ramach Budżetu Obywatelskiego 2013 r. - mówił dziś (6 listopada) prezydent Jerzy Wilk. - Pan Jan Pytliński to wzór do naśladowania w innych dzielnicach, to taka osoba, która jest dobrym duchem naszego Budżetu Obywatelskiego. Dziś otwieramy tę inwestycję,a wy, jako mieszkańcy, wygraliście również rozstrzygnięcie w kolejnej edycji – dodał prezydent.

  Elbląg, To miejsce przy ul. Odzieżowej w następnym roku przejdzie całkowity lifting
To miejsce przy ul. Odzieżowej w następnym roku przejdzie całkowity lifting (fot. UM)

W gronie zwycięskich inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014 z okręgu nr 4 wygrała tylko jedna propozycja – budowa miejsc postojowych oraz remont chodnika przy ul. Odzieżowej 2-4. Za tym pomysłem zagłosowało 288 mieszkańców.
       Przypomnijmy, w zeszłorocznej edycji w głosowaniu na Budżet Obywatelski wzięło udział ok. 5 tys. mieszkańców. W tym roku liczba ta wzrosła 4-krotnie – głosowało ok. 20 tys. elblążan, czyli prawie jedna piąta uprawnionych do głosowania mieszkańców.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama