UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Małe Wall Street w ZSEiO w Elblągu

 
Elbląg, Małe Wall Street w ZSEiO w Elblągu
fot. nadesłana

Już za nami dwudniowe zmagania młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych w II Turnieju Międzyszkolnym "Cashflow".

Nasz turniej, to rozgrywka na grach planszowych „Cashflow 101”. Cashflow, to nie tylko zabawa pełna emocji, to przede wszystkim możliwość pokazania młodemu człowiekowi, w sposób przystępny i przyjemny, zagadnień, które wcale takimi nie są.
       Pokazuje jak posiadać kontrolę nad finansami osobistymi, jak należy, w rozważny sposób zarządzać przepływem pieniężnym, niezbędnym do zbudowania biznesu oraz jak inwestować w nieruchomości i inne rodzaje aktywów.
       Pomysł na Turniej zrodził się z potrzeby propagowania przez ZSEiO wiedzy ekonomicznej oraz przedsiębiorczości. Zachęcamy młodzieży - jak mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Anna Guzenda - do poznawania tajników tych dziedzin wiedzy, które w ich późniejszym, dorosłym już życiu okażą się niezbędnymi.
       Trwająca dwa dni rywalizacja wyłoniła zwycięzców. Finałowa piątka pierwszego dnia rozgrywek to:
       I miejsce: Krystian Grzelak – V LO, II miejsce: Kacper Serdeczny – V LO, III miejsce zajął Szymon Nycerski z TE, IV miejsce Agnieszka Dobosz - TE, zaś V miejsce zajął Bartosz Bujak z V LO.
       Drugiego dnia zmagań bezkonkurencyjni byli: I miejsce: Jakub Konert z Gimnazjum Pijarskiego, II miejsce należało do Aleksandra Kaluty, również z Gimnazjum Pijarskiego, III miejsce: Dajana Suszek – Gimnazjum nr 5, IV miejsce: Piotr Liszewski – Gimnazjum Pijarskie, V miejsce: Alina Czyżewska z Gimnazjum nr 5.
       Podsumowując turniej, należy zauważyć, iż pierwszego dnia rozgrywek uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwycięskie miejsca przypadły uczniom ZSEiO, co niewątpliwie napawa dumą ich samych i wszystkich tych, który ich wspierali i pomagali doskonalić wiedzę ekonomiczna, ale jak przyznają sami uczestnicy w przyszłym roku, z wielką przyjemnością oddadzą palmę pierwszeństwa kolegom z innych szkół.
       ZSEiO ma nadzieję, że Turniej Cashflow wpisze się na stałe w tradycje tej szkoły, i że chętnych do udziału w rozgrywkach będzie z każdą kolejną edycją coraz więcej.
       Organizatorem turnieju już po raz kolejny był Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących wraz z ze współorganizatorami – Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Elblągu oraz Bursa nr 3 w Elblągu. Impreza odbywała się w ramach Dni Papieskich.
      
Aleksandra Frankowska, ZSEiO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama