UWAGA!

Mali Europejczycy z pomocą chorym dzieciom

Elbląg, Dzieci z przedszkola Mały Europejczyk przygotowały na aukcję charytatywną prace artystyczne. Kupującymi byli hojni rodzice
Dzieci z przedszkola Mały Europejczyk przygotowały na aukcję charytatywną prace artystyczne. Kupującymi byli hojni rodzice (fot. WS)

Dzieci są naszym największym skarbem. Potrafią dokuczyć, zdenerwować i rozbawić do łez. Trudy wychowania wynagradzają nam uśmiechem. Jednak wielu dzieciom brakuje okazji do uśmiechu. Nie wszystkie bowiem mogą cieszyć się zdrowiem. Nie wszystkie też mają wspaniałych, kochających rodziców. Musimy o nich pamiętać. Solidarność z takimi dziećmi okazały dziś (25 listopada) przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego “Mały Europejczyk” organizując dla nich uroczystą aukcję charytatywną. Zobacz fotoreportaż.

Aukcja przypadła w Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z “Małego Europejczyka”, pamiętając o innych, poszkodowanych przez los dzieciach, postanowiły pomóc najpiękniej jak potrafią. Podczas zorganizowanej dziś aukcji na rzecz chorych dzieci zaprezentowały zebranej widowni swoje dzieła artystyczne. Hojni goście, wśród których byli przede wszystkim rodzice przedszkolaków, z radością licytowali przepiękne prace swoich pociech. Można było nabyć kubki, drzewko szczęścia, korony, kolorowe obrazki. Imprezę uświetnił występ przedszkolaków.
       - Bohater dzisiejszego święta – miś - kojarzy nam się z ciepłem – mówiła Dorota Kurowska, wicedyrektor przedszkola. - Nie wszystkie jednak dzieci mają możliwość to ciepło odczuć. Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie dzisiejszej aukcji charytatywnej. W naszym przedszkolu dzieci mogą nabyć wiele umiejętności: mogą uczyć się języków, tańca, matematyki - kontynuowała. - Jest jednak jedna rzecz, której mogą nauczyć się tylko od rodziców: dobrego serca, dzielenia się z innymi. Powinniśmy więc przekazywać innym dar ciepła, symbolem którego jest właśnie pluszowy miś. To właśnie dzieciom poszkodowanym przez los, dzieciom chorym czy tym, które nie mają rodziców, należy pomagać i dzielić się z nimi. Dzięki zebranym dzisiaj pieniądzom chcemy wspomóc 22 dzieci z elbląskiego hospicjum i przekazać im paczki świąteczne.
       - Pomysł zorganizowania aukcji charytatywnej zrodził się z potrzeby serca. Zawsze chciałam pomagać ludziom poszkodowanym przez los, więc postanowiłam zorganizować taką pomoc w ramach działalności naszego przedszkola – mówiła Wioleta Stępczyńska, dyrektor przedszkola. – Nasze przedszkole jest placówką niepubliczną. Wraz z mężem włożyłam wiele trudu w powstanie przedszkola. Nie korzystaliśmy przy tym z żadnych środków czy dofinansowań. Jestem osobą, która zajmuje się organizowaniem tego typu akcji jak dzisiejsza oraz wymyślaniem coraz to nowszych form aktywności dla naszych przedszkolaków. Dbamy o rozwój zainteresowań naszych dzieci. Nasze przedszkole to przedszkole artystyczno-językowe. Tylko u nas przez zabawę prowadzimy naukę kilku języków obcych. Rozwijamy też wiele innych umiejętności naszych dzieci.
       W przedszkolu, oprócz nauki języków, organizowane są warsztaty plastyczne, badawczo-naukowe, literacko - teatralne, aktorskie, zajęcia sportowe czy taneczne. Przedszkole dba również o rozwój muzyczny maluchów. Ważnym elementem życia przedszkola stały się również akcje charytatywne takie, jak dzisiejsza. I dziś udało się zebrać 2345 zł!
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama