UWAGA!

Mali podróżnicy z PTTK

 
Elbląg, Kulminacyjnym punktem wycieczki było zwiedzanie Fromborka
Kulminacyjnym punktem wycieczki było zwiedzanie Fromborka (fot. Anna Kaniewska)

Trwają „Wakacje z PTTK”. Codziennie najmłodsi elblążanie mogą liczyć na moc atrakcji. Ostatnio odwiedzili Kadyny, Tolkmicko i Frombork.

W Kadynach dzieci zobaczyły Dąb Bażyńskiego i zwiedziły zespół klasztorny franciszkanów, potem była wyprawa do portu morskiego w Tolkmicku, a ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Po tych niezwykłych miejscach najmłodszych oprowadzali przewodnicy Bogusław Barejko i Stanisław Bukojemski. Pięciogodzinna wycieczka okazała się wyczerpująca, na koniec dnia trzeba było obowiązkowo wyskoczyć na lody!
       - Bardzo mi się dzisiaj podobało. Trudno powiedzieć, co podobało mi się najbardziej – mówi ośmioletnia Kinga. – Mimo wszystko najfajniej było we Fromborku. Były tam różne fajne budowle. Pierwszy raz byłam w tych miastach. Jestem już drugi dzień na zajęciach PTTK.
       Projekt „Wakacje z PTTK” rozpoczął się 13 lipca i potrwa dwa tygodnie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14. Chętnych było sporo, więc niestety nie ma już miejsc wolnych.
       - Są to zajęcia różnego typu. Przede wszystkim jako Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze nastawieni jesteśmy na wycieczki, spacery, poznawanie Ziemi Elbląskiej przez młodych ludzi. Zajęcia skierowane są do dzieci ze szkól elbląskich, ale uczestniczą w nich dwie dziewczynki, które pochodzą z Kanady – mówi Barbara Krajnik, opiekun grupy. - Każde dziecko płaci tzw. "wpisowe", które wynosi 25 złotych za cały program. Jest to bardzo symboliczna kwota, resztę dopłaca miasto. Napisaliśmy projekt i otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie – dodaje.
      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama