UWAGA!

Maltańczycy przybyli, elblążanie nie bardzo

Wczoraj (18 czerwca) o godz. 14 w Bibliotece Elbląskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli olsztyńskiego ośrodka Kawalerów Maltańskich z osobami niepełnosprawnymi. Pracownicy fundacji przywieźli ze sobą poczęstunek, oferty szkoleń i wyjazdów wakacyjnych. Elblążan przybyło niewielu.

Nieczęsto się zdarza, by do naszego miasta przybyła międzynarodowa organizacja, która w ramach jednego z projektów, który skierowany jest do osób z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu znacznym w wieku 16-65 lat, proponuje beneficjentom bezpłatne pobyty szkoleniowe ze sporą dawką wiedzy psychologiczno-prawniczej oraz warsztaty w pięknym ośrodku nad jeziorem w lasach łańskich, przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Wspólnie z osobami niepełnosprawnymi w wyjazdach takich mogą również bezpłatnie uczestniczyć opiekunowie, dla których przewidziano specjalny, bardziej rekreacyjny plan zajęć. Niestety, na spotkanie przybyło zaledwie kilkanaście osób…
       Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i przybyłe na nie osoby z pewnością nie żałują. Kilka osób zdecydowało się na wakacyjny wyjazd, inni skorzystali z możliwości zakupu sprzętu komputerowego lub rehabilitacyjnego, który umożliwi im lepsze funkcjonowanie na rynku pracy. Jak powiedziała koordynator projektu na region warmińsko-mazurski Iwona Wrąbel-Derlacz, ośrodek sfinansuje kurs florystyczny dla jednej z osób, dla dwóch osób kurs komputerowy oraz kurs języka angielskiego.
       Kilka osób z naszego miasta zdecydowało się też na wyjazd wakacyjny Aktywnego Poszukiwania Pracy. Szkoda, że tak mało…
       Osoby posiadające odpowiednie orzeczenie 05/R i zainteresowane udziałem w projekcie mogą skontaktować się jeszcze z Ośrodkiem, który mieści się w Olsztynie przy ul. Kopernika 47. Tel. 089 534 07 32, e-mail: osrodek.olsztyn@pomocmaltanska.pl.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama