UWAGA!

Maraton bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 6

 
Elbląg, Zademonstrowano w jaki sposób należy zachować się w przypadku załamania się lodu,
Zademonstrowano w jaki sposób należy zachować się w przypadku załamania się lodu, fot. nadesłana

Ostatni tydzień I semestru w Gimnazjum nr 6 w Elblagu przebiegał pod hasłem promowania bezpieczeństwa.

We wtorkowe popołudnie (15 stycznia) zorganizowano międzypokoleniowe spotkanie noworoczne. Wzięli w nim udział nasi szanowni emeryci, obecni pracownicy szkoły oraz najmłodsi - czyli młodzież gimnazjalna. Spotkania międzypokoleniowe to krok w kierunku programu Bezpieczna Starość, równocześnie nieoceniona wartość i ważna nauka... Kadra szkoły już rozważa jak włączyć ją w rytm współczesnych działań szkoły. Emerytowani pracownicy przyjęli pomysł z zainteresowaniem, kadra z entuzjazmem, a młodzież ? Zaprezentowała przybyłym gościom montaż słowno-muzyczny. Mamy przekonanie, że młodzież wzbudzi w sobie ciekawość jak wyglądała edukacja w naszych murach kilkanaście lat temu. To taka żywa lekcja historii.
       Środa to już bardzo poważne spotkanie społeczności uczniowskiej z dzielnicowym współpracującym z Gimnazjum nr 6. Oczyma stróżów prawa przedstawił on temat bezpieczeństwa młodzieży w okresie nadchodzących ferii i nie tylko. Poruszył aspekty łamania prawa, odpowiedzialności karnej nieletnich i podjął temat substancji psychoaktywnych, po które młodzi ludzie chętnie sięgają w czasie wolnym. Młodzieży przypomniano też podstawowe numery alarmowe i wyjaśniono co wiąże się z korzystaniem z numeru 112.
       W trakcie tak pouczającego spotkania, w którym wzięło udział 10 klas, równolegle 46 uczniów korzystało z uciech kuligu i indywidualnej jazdy konnej, racząc się gorącą herbatą, pieczonymi na ognisku kiełbaskami i gorącą drożdżówką.Organizatorem tej imprezy był Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 6 oraz jego opiekun Marta Zengota, wspierani przez nauczycieli Marcina Deoniziaka i Marcina Wojtasia.
       Czwartek to trzy apele profilaktyczne przygotowane przez uczniów kl. III E pod kierunkiem pedagog Krystyny Kulla. Młodzież, wykorzystawszy umiejętności wyniesione z zajęć informatycznych, samodzielnie opracowała prezentację pt. „Dopalacze”. Wiedza przekazana uczniom miała wzbudzić refleksję o przyczynach i skutkach związanych z zażywaniem tych środków. Słuchaczom przekazano również dane instytucji, które pomagają osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych na terenie Elbląga. Przekaz był przedstawiony przez uczniów dla uczniów, a jak wiemy uczenie rówieśników przez rówieśników to aż 90 proc. szansy na zapamiętanie wiadomości. Pokaz multimedialny spotkał się z dużym zainteresowaniem. Pojawiły się pytania i komentarze.
       Na koniec, w piątek (18 stycznia) - wigilię ferii zimowych, zaprosiliśmy funkcjonariuszy Miejskiej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 na praktyczny pokaz pod nazwą "Bezpieczeństwo na śniegu i lodzie". Zademonstrowano w jaki sposób należy zachować się w przypadku załamania się lodu i jak efektywnie, dbając o własne bezpieczeństwo, udzielać pomocy w takich zdarzeniach.Zajęcia przeprowadził dowódca zastępu mł.ogn. Dawid Pyrzanowski.
       Po takiej dawce wiedzy i praktyki jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie są wyposażeni w to, co my pedagodzy możemy ich wyposażyć. Reszta to już ich dojrzałość, wola i wyobraźnia.
      
       Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego tygodniowego "Bezpiecznego Maratonu". Młodzieży życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.
      
Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama