UWAGA!

Marcowe posiedzenie działkowców

 Elbląg, Marcowe posiedzenie działkowców
Fot. J. Olszewska 

Okręgowa Rada Polskiego Związku Działkowców w Elblągu nagrodziła wyróżniających się działkowców, przyjęła również stanowisko w sprawie pomocy uchodźców z Ukrainy. W posiedzeniu wziął udział m.in. elbląski senator i przedstawiciele władz samorządowych.

Po omówieniu najważniejszych tematów i dyskusji na temat spraw bieżących Okręgowa Rada przystąpiła do podjęcia i zatwierdzenia uchwałami wymaganych sprawozdań i planów na ten rok. Przyjęła również stanowisko w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przy tej okazji prezes okręgu Zygmunt Wójcik podziękował wszystkim tym, którzy czynnie działają w grupach pomocowych w Elblągu, lub współdziałają osobiście ze związkami i innymi organizacjami na rzecz uchodźców lub w udzielają pomocy w wymiarze finansowym i materialnej.

Prezes okręgu przedstawił również sylwetki zasłużonych działkowców oraz zaproszonych gości. Zwracając się do gości podkreślił szczególne wsparcie senatora RP Jerzego Wcisły m.in. podczas prac i debaty nad zapisami ustawy o nieruchomościach, czy też wkładu władz gminnych w rozwój ogrodów zlokalizowanych na terenie gminy Elbląg.

Następnie Zygmunt Wójcik, w imieniu prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego, wręczył zasłużonym działkowcom Jubileuszowy Medal 40-lecia Polskiego Związku Działkowców „Bene Meritus”. Medale trafiły w ręce senatora RP Jerzego Wcisły, wójta gminy Elbląg Zygmunta Tucholskiego oraz byłego członka władz okręgowych Haliny Gburzyńskiej. Odznaką „Za zasługi dla PZD” oznaczono wiceprezesa Okręgu PZD w Elblągu Wiesława Wiśniewskiego oraz skarbnika Okręgu PZD w Elblągu Teresę Świtalską. Prezes ROD Konwalia w Pasłęku Włodzimierz Maszlanka oraz były prezes ROD Słowik w Elblągu Krystyna Wyszołmirska zostali oznaczeni złotą odznaką ”Zasłużonego Działkowca”

W swoich wystąpieniach goście podziękowali za wyróżnienie, z którym - jak powiedział senator Jerzy Wcisła - w pełni się identyfikuje, nawiązując do znaczącej roli jaką pełnią rodzinne ogrody działkowe w przestrzeni lokalnej. W podobnym tonie występowali inni goście m.in. wójt gminy Elbląg Zygmunt Tucholski, dyrektor biura senatora Karolina Śluz oraz wyróżnieni działkowcy.

Zygmunt Wójcik, dyrektor Biura Okręgu PZD w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama