UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Masz słabszy wzrok? Oko w Oko temu zaradzi

2018-04-23
Aktualizowany 2019-12-10 10:20
 

W salonie optycznym OkowOko biorącym udział w kampanii „Czas na Wzrok 40+” możesz kupić parę szkieł progresywnych JZO w cenie od 390 zł, wykonać bezpłatne badanie wzroku. Bada u nas specjalista chorób oczu Mariusz Doroszkiewicz. Rejestracja tel. 55 643 80 80.

Czas na wzrok 40+ to ogólnopolska kampania skierowana do osób po 40. roku życia. Jeśli masz 40 lat lub więcej, to problem prezbiopii prawdopodobnie dotyczy i Ciebie. Twoje oczy coraz gorzej widzą nie tylko z bliska, ale i z daleka oraz z odległości pośrednich. .Prezbiopia dotyka każdą osobę po 40 roku życia. Zauważamy ją zwykle dopiero wtedy, gdy wystąpią typowe objawy, np. ból głowy podczas czytania, brak wyraźnego widzenia przedmiotów z bliska . Niektórzy próbują z nią walczyć inni korzystają z kilku par okularów ale nie musi tak być. Istnieje świetne rozwiązanie na prezbiopię - okulary progresywne- prawdziwa rewolucja w optyce!
       Jedna para okularów pozwala widzieć wyraźnie na każdą odległość – dal, bliż i odległośc pośrednią. Jak to jest możliwe? Soczewka progresywna nie ma jednakowej mocy optycznej na całej powierzchni. Jej moc zmienia się w sposób płynny – najmniejsza jest na górze a największa na dole soczewki.
      
       W górnej części moc soczewki
       odpowiada wymaganej korekcji do dali. Jeżeli Twój wzrok nie wymaga korekcji do dali, wówczas soczewka również nie posiada w tym obszarze mocy korekcyjnej (co często określa się jako: zerową moc soczewki). Przez górną część soczewki patrzysz, kiedy kierujesz wzrok na przedmioty odległe. Spróbuj popatrzeć za okno – automatycznie Twój wzrok kieruje się delikatnie ku górze. Jeżeli miałbyś założone okulary progresywne, Twoje oczy same natrafiłyby na obszar z korekcją do dali.
      
       Dolna część soczewki
       przeznaczona jest do wykonywania wszelkich prac wymagających wyraźnego widzenia przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Skorzystasz z niego podczas czytania, pisania, oglądania zdjęć w aparacie, odczytując godzinę odjazdu autobusu na rozkładzie jazdy, itd. Przy tego typu czynności wzrok korzysta z obszaru soczewki, w którym moc optyczna odpowiada wymaganej korekcji do bliży.

 


      
       Środkowy obszar soczewki
       wykorzystasz podczas obserwacji obiektów znajdujących się w średniej odległości. W tej części, zwanej strefą progresji, moc zmienia się płynnie od najmniejszej u góry soczewki do największej w jej dolnej części. Dzięki temu wszystko, co obserwujesz, jest widoczne cały czas wyraźnie i ostro, bez wykonywania dodatkowych czynności.
       Jedne okulary od rana do wieczora-soczewki progresywne to komfort noszenia okularów przez cały dzień bez koniecznej zmiany na "te do czytania". Zapraszamy do naszego salonu. Wyjaśniamy, doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania.


       ------ artykuł sponsorowany -------

 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl