UWAGA!

Maszerują, bo pamiętają o zmarłych

 
Elbląg, Maszerują, bo pamiętają o zmarłych
fot. nadesłana

Kolejny raz Międzyszkolne Koło Historyczne w Wigilię Dnia Wszystkich Świętych przemaszerowało wśród elbląskich kamienic z hasłem „Non omnis moriar”. Zobacz zdjęcia z marszu.

Horacjańskie „Nie wszystek umrę” w pełni odzwierciedla sens marszu, którego celem już od wielu lat jest utrwalenie w sztafecie pokoleń pamięci zbiorowej o zmarłych mieszkańcach Elbląga - tych ważnych dla każdego uczestnika marszu, tych najbliższych z rodziny oraz tych, którzy odeszli, a swoim życiem, tragiczną śmiercią utrwalili się w pamięci zbiorowej elblążan.
       W tegorocznej edycji Marszu Pamięci uczestniczyły klasy czwarte i piąte Szkoły Podstawowej Nr 21 i Szkoły Podstawowej Nr 4 w Elblągu. Koło Historyczne ZSZ Nr 1 wystawiło honorową eskortę w strojach Żuławów Śmierci.
       Kolumna przemaszerowała od Bramy Targowej na Starym Mieście, gdzie młodzież ułożyła krzyż z świeczek i zniczy pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 roku. Złożono znicze pod tablicą poświęconą tragicznie zmarłej Doktor Aleksandry Gabrysiak.
       Marsz Pamięci zgodnie z coroczną tradycją zakończono przy Pomniku Podziemnego Państwa Polskiego. - Tegoroczny Marsz Pamięci miał dwóch prelegentów: mnie i pana Marka Pruszaka, występującego w roli nauczyciela. Jestem za to bardzo wdzięczny – powiedział Piotr Imiołczyk, organizator przedsięwzięcia.
       Każda inicjatywa i akcja Międzyszkolnego Koła Historycznego jest skierowana do elbląskich szkół. Najdłużej w tych akcjach uczestniczy Szkoła Podstawowa Nr 21. Od roku włącza się w nie również Szkoła Podstawowa Nr 4. Miejmy nadzieję, że od przyszłego roku w Marszu Pamięci uczestniczyć będą wszystkie elbląskie szkoły podstawowe.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama