UWAGA!

Mega wakacje w SP nr 16

 
Elbląg, Mega wakacje w SP nr 16
fot. nadesłane

Zakończyły się dwutygodniowe półkolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 16 w Elblągu. Półkolonie zostały zorganizowane przy wsparciu Wydziału Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w Elblągu.

Wszystko co dobre, niestety ma to do siebie, że w końcu się kończy.  W piątek 10 lipca dobiegły końca półkolonie w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu.
       W wypoczynku wzięło udział łącznie 90 dzieci z elbląskich szkół.  Tegoroczne półkolonie były szczególnie udane. W tym roku pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi, więc zaplanowany program został zrealizowany w całości.
       Podczas całego pobytu dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych, spotkaniu z pielęgniarką oraz spotkaniu ze Strażą Graniczną. Udały się również do kina
       „Światowid” na bajkę pt. „Minionki”, sprawdzały swoją sprawność w parku linowym w Malborku, mogły samodzielnie robić różnego rodzaju doświadczenia, rozwiązywać łamigłówki, doświadczyć praw fizyki na własnej skórze w centrum nauki „Experyment” w Gdyni. Nie zabrakło również dreszczyku emocji, którego dostarczył dzieciom „Bajkowy Świat Kłobuka” w Karnitach. Na miejscu czekało na uczestników półkolonii całe mnóstwo wyzwań!
       Na zakończenie pierwszego tygodnia uczestnicy półkolonii udali się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 15 w Elblągu, gdzie były tańce integracyjne z elementami zumby, zabawy i konkursy. Imprezę poprowadziły wspaniałe instruktorki: Pani Pola i Pani Magda. 
       Drugi tydzień półkolonii otworzyło wyjście na basen i szaleństwa na„Dmuchańcach”, które okazały się wielkim hitem!
       Kolejne dni upłynęły dzieciom pod znakiem wycieczek. Wycieczki do Fromborka, Aniołowa i Kadyn dostarczyły uczestnikom półkolonii wiele pozytywnych emocji.
       We Fromborku półkoloniści podziwiali niebo, planety i gwiazdy, zwiedzali Wzgórze Katedralne oraz poznawali ciekawostki na temat historii miasta.
       Na wycieczce do Aniołowa dzieci podziwiały stare maszyny rolnicze, a także rzeźby i pomniki aniołów, które kryły się niemal w każdym zakamarku. Poznawały również tajniki życia na wsi.
       W Kadynach dzieci mogły spożytkować nadmiar energii na pobliskim placu zabaw. Miały również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w grach takich jak ping-pong, piłkarzyki czy minigolf.
       Ostatniego dnia półkolonii dzieci uczestniczyły w interaktywnym spektaklu o krasnoludkach pt.„Blaszany Bębenek”.
       Oprócz opisanych wyżej atrakcji nie zabrakło również wspólnego śpiewania, zajęć plastycznych,  zabaw na świeżym powietrzu oraz gier towarzyskich pod okiem wychowawców.
       Organizatorzy półkolonii dołożyli wszelkich starań, aby dzieci spędziły te dwa tygodnie wakacji w sposób ciekawy i urozmaicony.
       Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników jak również ich rodziców.
       Wszystkich chętnych zapraszamy za rok a może nawet w okresie ferii...
SP nr 16
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama