UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto moje, a w nim…

2014-11-06
09:10
 

Od dziś (6 listopada) na fanpagu "Elbląg konsultuje" czekamy na zdjęcia miejsc, których nie chcemy kojarzyć z naszym miastem, a także na te, które są naszą pozytywną wizytówką.

Skąd ten pomysł? Nasze miasto stało się mało atrakcyjnym otoczeniem. I nie chodzi tu tylko o budynki czy miejsca, które z uwagi na upływ czasu straciły na swojej atrakcyjności. Częściej to współczesność i nowoczesność nie wpisują się w istniejącą przestrzeń. Przytłoczeni kiczowatymi reklamami, niespójnymi obiektami małej architektury (pomniki, ławki, śmietniki, przystanki, kapliczki, ogrodzenia itp.), często nie dostrzegamy urokliwego charakteru naszego miasta i ciekawych miejsc. Każdy z nas mniej lub bardziej świadomie organizuje swoje otoczenie, tak by czuć się w nim dobrze, by było funkcjonalne i odpowiadało jego potrzebom. Czy podobne wymagania stawiamy wobec przestrzeni publicznej?
      
       W kilku Polskich miastach dostrzeżono wpływ szczegółów na ogólne piękno, a raczej na jego brak. Estetyzacja to powierzchowne „upiększanie” otoczenia. Zrobiono to już w Olsztynie, Gdyni, Warszawie. Może warto wspólnie zastanowić się nad metamorfozą naszego miasta… tak żeby żyło się piękniej.
      
       Stąd pomysł wrzucania zdjęć na fanpage Elbląg konsultuje!, które zwrócą uwagę na problem, albo będą dobrym przykładem. Zdjęcia wykorzystamy podczas debaty konsultacyjnej o estetyce Elbląga, która odbędzie się 19 listopada, w Ratuszu Staromiejskim o godz. 17.

 


       Pokażmy, które miejsca w naszym mieście są fajne, a których się wstydzimy. Konsultacje nie sprawią, że wszystko co brzydkie zniknie, ale uświadomi osobom, które mają bezpośredni wpływ na zmiany co podoba się mieszkańcom, a co nie.
      
       Ponadto przygotowaliśmy ankietę, która pomoże nam poznać Państwa zdanie. Forma elektroniczna ankiety jest już aktywna, natomiast w formie papierowej ankieta będzie dostępna od 12 listopada w spółdzielniach mieszkaniowych: Sielanka, Zakrzewo, Nad Jarem, Zrzeszeniu oraz w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
      
       Ankieta jest anonimowa. Na Państwa opinie czekamy do 26 listopada.
      

--- Reklama ---
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl