UWAGA!

Miasto moje, a w nim…

2014-11-17
Aktualizowany 2014-11-17 11:00
 

Na fanpagu "Elbląg konsultuje" czekamy na zdjęcia miejsc, których nie chcemy kojarzyć z naszym miastem, a także na te, które są naszą pozytywną wizytówką.

Skąd ten pomysł? Nasze miasto stało się mało atrakcyjnym otoczeniem. I nie chodzi tu tylko o budynki czy miejsca, które z uwagi na upływ czasu straciły na swojej atrakcyjności. Częściej to współczesność i nowoczesność nie wpisują się w istniejącą przestrzeń. Przytłoczeni kiczowatymi reklamami, niespójnymi obiektami małej architektury (pomniki, ławki, śmietniki, przystanki, kapliczki, ogrodzenia itp.), często nie dostrzegamy urokliwego charakteru naszego miasta i ciekawych miejsc. Każdy z nas mniej lub bardziej świadomie organizuje swoje otoczenie, tak by czuć się w nim dobrze, by było funkcjonalne i odpowiadało jego potrzebom. Czy podobne wymagania stawiamy wobec przestrzeni publicznej?
      
       W kilku Polskich miastach dostrzeżono wpływ szczegółów na ogólne piękno, a raczej na jego brak. Estetyzacja to powierzchowne „upiększanie” otoczenia. Zrobiono to już w Olsztynie, Gdyni, Warszawie. Może warto wspólnie zastanowić się nad metamorfozą naszego miasta… tak żeby żyło się piękniej.
      
       Stąd pomysł wrzucania zdjęć na fanpage Elbląg konsultuje!, które zwrócą uwagę na problem, albo będą dobrym przykładem. Zdjęcia wykorzystamy podczas debaty konsultacyjnej o estetyce Elbląga, która odbędzie się 19 listopada, w Ratuszu Staromiejskim o godz. 17.

 


       Pokażmy, które miejsca w naszym mieście są fajne, a których się wstydzimy. Konsultacje nie sprawią, że wszystko co brzydkie zniknie, ale uświadomi osobom, które mają bezpośredni wpływ na zmiany co podoba się mieszkańcom, a co nie.
      
       Ponadto przygotowaliśmy ankietę, która pomoże nam poznać Państwa zdanie. Forma elektroniczna ankiety jest już aktywna, natomiast w formie papierowej ankieta będzie dostępna od 12 listopada w spółdzielniach mieszkaniowych: Sielanka, Zakrzewo, Nad Jarem, Zrzeszeniu oraz w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
      
       Ankieta jest anonimowa. Na Państwa opinie czekamy do 26 listopada.
      

--- Reklama ---
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej