UWAGA!

Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Ósemce

 Elbląg, Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Ósemce
fot. nadesłana

15 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Białej Laski, wyjątkowy dzień dla osób z dysfunkcją wzroku. Z tej okazji wczoraj (22 października) wychowawczynie ze świetlicy szkolnej „Słoneczko” działającej przy SP nr 8 w Elblągu, zaprosiły Panią Justynę, która jest osobą niewidomą oraz jej siostrę.

Uczniowie, zebrani na holu szkoły, mogli usłyszeć jak żyje się osobie niewidzącej, z jakimi trudnościami się spotyka oraz co może jej w codziennym życiu pomóc. Dzieci mogły obejrzeć, poznać i dotknąć przyrządy pomagające osobie niewidomej: maszynę do pisania, specjalny komputer, zegarek, urządzenie pozwalające nalać wodę do kubka oraz białą laskę. Pani Justyna wyjaśniła, jak uczniowie powinni się zachowywać spotykając osobę niewidzącą oraz w jaki sposób powinny ją prowadzić.
       - Już teraz wiem, co może pomóc osobie niewidomej w pokonywaniu codziennych trudności - powiedziała Kinga - uczennica klasy IIIa.
       Na zakończenie uczennica klasy VIa w imieniu swoim, wszystkich uczniów i wychowawczyń, podziękowała Paniom za przybycie, poświęcony czas i bezcenną wiedzę.
      
      
      
      
      
Marzena Skonieczna, SP nr 8

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama