UWAGA!

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

W 1992 roku, przyjmując z zadowoleniem fakt, że z inicjatywy powstałego we Francji „Międzynarodowego Ruchu ATD - Czwarty Świat” organizacje pozarządowe w wielu państwach obchodziły w dniu 17 października Światowy Dzień Likwidacji Skrajnego Ubóstwa, Zgromadzenie Ogólne ONZ postanowiło ogłosić ten dzień Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem.

Obchody Dnia Walki z Ubóstwem mają uświadomić opinii publicznej potrzebę likwidacji ubóstwa we wszystkich krajach, w szczególności zaś w krajach rozwijających się.
     Zatrważający jest fakt, iż według danych Unii Europejskiej polskie dzieci są najbiedniejsze spośród wszystkich 27 unijnych krajów.
     Każdy z nas może wspierać akcje i fundacje, wspierające dzieci w nauce i prowadzące dożywianie dzieci w szkołach. Nawet jeśli nie stać nas, na wpłacenie jakiś pieniążków na rzecz dzieci, możemy ofiarować im ciepły posiłek, klikając na pajacyka na www.pajacyk.pl lub raz do roku w ramach rozliczenia PIT ofiarować 1 % na dowolną organizację, która zajmuje się wspieraniem najbiedniejszych.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama