UWAGA!

Międzynarodowy Dzień Walki z ubóstwem

 Elbląg, Międzynarodowy Dzień Walki z ubóstwem

Przypadające na 17 października obchody Dnia Walki z ubóstwem mają uświadomić opinii publicznej potrzebę likwidacji ubóstwa we wszystkich krajach, zwłaszcza teraz, w czasie rozprzestrzeniającego się globalnego kryzysu. Każdy może pomóc. Czasem wystarczy jedno kliknięcie, by nakarmić głodnego człowieka.

Przeciwdziałać ubóstwu może prawie każdy – na większą skalę politycy, proponując rozwiązania systemowe, przeciwdziałające bezrobociu i głodowi, chroniące najbardziej pokrzywdzonych przez los i bezbronnych; a pojedynczy obywatele, angażując się w akcje zbierania żywności i ubrań dla potrzebujących, które organizują Banki Żywności czy PCK. Możemy też przy rozliczeniu PIT-a obdarować jedną z organizacji pomocowych jednym procentem z naszego podatku. A jeśli nie możemy wspomóc w ten sposób żadnej organizacji pomocowej, klikajmy chociaż od czasu do czasu w pajacyka www.pajacyk.pl Polskiej Akcji Humanitarnej, dzięki któremu zostaną zapełnione talerze z obiadem dla głodnych dzieci, lub wspomóżmy budowę domu, klikając na www.habitat.pl.
       Osób poszkodowanych po powodziach i wichurach w naszym kraju jest naprawdę dużo. Odszkodowania nie zawsze wystarczają na pokrycie szkód, nie mówiąc o budowie nowych budynków. Organizacja Habitat for Humanity chce pomóc budować lepszy świat, bez biedy mieszkaniowej i ukrytej bezdomności. Włączając się w krąg ludzi dobrej woli, każdy może skutecznie nieść pomoc ludziom potrzebującym. Wystarczy chcieć i pamiętać, że dobrobyt i siła państwa zależy od kondycji rodzin i poszczególnych obywateli.
       Podejmując więc działania zapobiegające globalnemu kryzysowi finansowemu, politycy i finansiści powinni pamiętać, by nie robić tego kosztem najuboższych. Konieczność prowadzenia oszczędnej polityki fiskalnej nie może oznaczać rezygnacji z inwestowania w ludzi – zwłaszcza w dzieci i młodzież, które są przyszłością świata.
      
Marta Kowalczyk

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • pajacyk rządzi tym krajem, można klikać i klikać a i tak biednego nie nakarmi. Teraz dopiero jeszcze bardziej odbierze biednemu niż mu pomoże. Liczy on tylko na biednych żeby dali biednemu bo bogaty ma biednego w pogardzie.
  • A może politycy i kler da cos potrzebujacym. A nie liczyć na MOPS, który i tak ledwo zipie. Pan Nowaczyk zawiódła całkowicie. Nigdy wiecej takiego Prezydenta
  • Potrzeby są ogromne ale datki dla tego słynnego Pajacyka trwonione są w sposób niekontrolowany, lepiej wspomqagać lokalne fundacje które pomagają biednym w Polsce, na studnie w afryce nas nie stać.
  • Portel- cenzura na całego??? Niewygodne a wcale nkomu nie uwłaczajace komenty nie nsą publikowane.
  • Głodne dzieci w wolnej demokratycznej Polsce czekaja aż ktoś kliknie w brzuszek pajacyka żeby je nakarmić. Taką akcję mógł wymyślić tylko pajacyk. Pajacyk ma we łbie trociny to i pomysły stosowne do zawartości
  • czerwoni teraz czarni mieli i maja grube portwele emerytury nieziemskie abiedny robol mial pensje a teraz ma m ops i niezawsze ama teraz biede nedze i rachunki ktory czesto jest niezaplaony aco moze do garnka wlozyc adac swoim pociechom o TO JEST PYTANIE P. NOWACZYK OBIETNICE DO WORAA SOBIE I KOLESIA MARCEPANY
Reklama