UWAGA!

Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów w Słoneczku

 
Elbląg, Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów w Słoneczku
fot. nadesłana

W piątek (9 października) Świetlica Szkolna Słoneczko, działająca przy Szkole Podstawowej nr 8, świętowała Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.

9 paździenika obchodzony jest Światowy Dzień Poczty, który został ustanowiony w 1969 roku w Tokio. Z tej okazji , co roku odbywa się Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, który trwa do 15 października, i który obchodzony jest już od 1953 roku.
       W naszej szkole Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, obchodziliśmy po raz pierwszy. Podczas zajęć na świetlicy, dzieci swobodnie wypowiadały się na temat skojarzeń z tematem listu. Okazało się, że tematyka ta nie jest obca młodemu pokoleniu. Wychowankowie doskonale wiedzieli z jakich części składa się list, na czym go piszemy oraz jakie miejsca i zawody są z nim powiązane. Dzieci potrafiły nazwać różne sposoby przekazywania wiadomości.
       Następnie, w formie zabawy, uczniowie stworzyli swój własny list.
       Kontynuacją obchodów jest akcja pisania listów do koleżanek i kolegów ze szkoły. Dzieci przez cały tydzień będą miały możliwość napisania kilku słów do swojego ulubionego kolegi, następnie panie wychowawczynie świetlicy będą te listy doręczały.
       Pisanie listów niewątpliwie daje wiele korzyści dzieciom. Pozwala na planowanie wypowiedzi, bogacenie języka, kształtuje estetykę pisania odręcznego. Mając to na uwadze planujemy tę akcję kontynuować w kolejnych latach.
      
      
      
Marzena Skonieczna, Świetlica Socjoterapeutyczna „Słoneczko” przy SP 8
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama