UWAGA!

Międzypokoleniowe spotkanie

 Elbląg, Międzypokoleniowe spotkanie
fot. nadesłana

16 stycznia z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka w Bibliotece Elbląskiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Uniwersytet III wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. Spotkanie nabrało wyjątkowej oprawy dzięki współpracy z Zespołem Szkół Turystyczno Hotelarskich (ZSTH) i Centrum Kształcenia Praktycznego (CKP). Zobacz zdjęcia.

Uczniowie z pracowni fryzjerskiej Magdaleny Przygodzkiej i Natalii Hajec-Menzińskiej, przy pomocy Izabeli Zasuwik-Lenarczyk oraz Beaty Olek oraz dwie klasy kierunku fototechnik z Pracowni Technik Fotograficznych, prowadzonych przez Karolinę Hajec-Kalińską, mieli możliwość szkolenia własnego warsztatu i rozwijania umiejętności, uświetniając zarazem całą imprezę.
       Dodatkowo wszystkie panie miały wykonany profesjonalny makijaż przez reprezentantów Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Elblągu.
       Studentki z Uniwersytetu III wieku zostały uczesane przez uczennice klas fryzjerskich CKP, a część uczennic wystylizowano według mody z lat 60., aby mogły wczuć się w atmosferę tamtych czasów. Uczniowie klas fototechnik byli odpowiedzialni za sfotografowanie całego wydarzenia, począwszy od przygotowań, po efektowne końcowe stylizacje.
       Dla seniorów z Uniwersytetu III Wieku, uczniowie elbląskich szkół przygotowali część artystyczną, także studentki-seniorki wystąpiły z kabaretowym programem.
       W czasie imprezy odbył się pokaz mody z lat 60., w którym w szalonych stylizacjach z tamtych czasów zaprezentowały się dziewczęta z klas fototechnik z ZST-H i fryzjerki z CKP.
       Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami, a atmosfera na uroczystości była bardzo miła i rodzinna. Dzięki wspólnej zabawie, zabiegom fryzjerskim i pozowaniu fotografom zatarły się różnice wieku i zarówno studentki Uniwersytetu III Wieku , jak i uczennice ZST-H i CKP bawiły się razem świetnie, jak najlepsze koleżanki.
       Do współpracy został zaproszony również Adam Błaszczyk, który podjął się wykonania krótkiego materiału filmowego, który wkrótce będzie można zobaczyć na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku Fototechnik/ZSTH.
       Młodzież z klas fotograficznych, specjalnie dla uwiecznienia modelek, zorganizowała studio fotograficzne, w którym wszystkie zostały sfotografowane.
      
K.H-K, B.K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • SUPER. .. .. !!!!!
 • Super inicjatywa, gratuluję dobrego pomysłu. Mam nadzieję że zorganicuje ktoś z tego ciekawą wystawę bo warto kontynuować taką współpracę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Barbara Kowalska(2013-01-18)
 • Super inicjatywa ! Gratuluję Dyrektorom Szkół i nauczycielom zorganizowania imprezy pokazującej, że pokolenie ludzi dojrzałych i młodzieży może świetnie się ze sobą bawić. Proszę o więcej takich imprez.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krysia56(2013-01-18)
 • Extra!!! Super stylizacja dziewczyny w czerwonym srtoju w białe groszki. Miło popatrzeć. .. .
 • Brawo Uniwersytet Trzeciego Wieku, brawo młodzież i nauczyciele!
 • Było napawdę fajnie. Super BABKI z UWIIIw i super miła atmosfera. Fajna sesja fotograficzna w trakcie imprezy-czekamy tylko na obiecane fotki. Pani z podwiązką wymiata!!!!!
 • Bardzo dziękujemy Pani Magdzie, a szczególnie Pani Małgorzacie Borowej za tak pomysłowe wykonanie całego pokazu i przygotowanie Nas do tego występu. A poza tym zwracamy się z ogromnym zażaleniem iż osoba Pani Małgorzaty nie została uwzględniona i doceniona przez reportaż, który widnieje odnośnie do występu. Jeszcze raz bardzo szczere uznanie i ogromne podziękowanie dla Pani Małgosi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziewczyny(2013-02-04)
Reklama