UWAGA!

Międzyszkolna Olimpiada Logopedyczna

 
Elbląg, Międzyszkolna Olimpiada Logopedyczna

W środę, 28 października w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbyła się po raz drugi Olimpiada Logopedyczna, która w tym roku miała charakter międzyszkolny. Sześcioosobowe drużyny klas szóstych z SP nr 4, 11, 12 i 14 rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach „łamiących” głowy i języki.

Organizatorkami olimpiady były szkolne logopedki: Agnieszka Karolkiewicz i Monika Fabisiak. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań uczniów językiem ojczystym oraz propagowanie poprawności językowej.Podobnie jak w ubiegłym roku patronat honorowy nad olimpiadą objął prezydent Elbląga Jerzy Wilk, który zasiadł w komisji czuwającej nad przebiegiem konkursu. Oprócz pana prezydenta w skład jury weszły: Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, Kazimiera Pierzyńska- Czujwid, dyrektor SP nr 14 oraz Dorota Burdynowicz, pedagog szkolny.
       Zmagania konkursowe zakończyły się zwycięstwem SP nr 12, drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno SP nr 4 i SP nr 11. Nagrodą główną były bilety do Kina Światowid na wybrany przez zwycięzców film. W ramach nagrody specjalnej pan prezydent zaprosił laureatów olimpiady do Urzędu Miasta, aby mogli obejrzeć budynek magistratu i zapoznać się z pracą urzędników, w tym samego prezydenta.
       Organizatorki kierują podziękowania do sponsorów oraz nauczycieli: Beaty Mazurowskiej, Katarzyny Witkowskiej i Łukasza Pacera, którzy wspomagali je zarówno
       w trakcie przygotowań, jak i w czasie imprezy. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w olimpiadzie.
      
      
      
       Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu
      
Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama